0:00
0:00
Astrounat Brázda
Odvaha nejen číst

Newsletter12. 6. 20244 minuty

Babiš našel Přísahu, Novotný odpuštění Marka Bendy. Kdo najde eurokomisaře?

Mimo záznam: Jak ANO našlo nové partnery a ODS nevyloučila řeporyjského starostu

Čtete jeden z našich pravidelných newsletterů. Přihlaste se k jejich odběru a budou vám chodit do e-mailové schránky. Píšou je pro vás Tomáš Brolík, Pavel Turek, Magdaléna Fajtová, František Trojan, Ondřej Kundra, Jiří Sobota, Silvie Lauder a Andrea Procházková.

Zdravím všechny čtenáře mého newsletteru, tentokrát v něm probereme nové potenciální (koaliční) přátele hnutí ANO, (ne)odcházení starosty Pavla Novotného z ODS a budoucnost eurokomisařského postu. 

Babiš a ti druzí. Otázka, která se objevuje pravidelně už od minulých sněmovních voleb a odpovědi na ni byly většinu času více či méně závislé na naší fantazii, má po evropských volbách přece jen jasnější kontury. S kým může po příštích volbách vládnout Andrej Babiš? Na politické scéně dlouho k přílišným pohybům nedocházelo, a tak jsme měli v podstatě tři scénáře: 1. Volby vyhrají Spolu a Starostové s Piráty, ANO zůstane v opozici; 2. ANO povládne s SPD v přiznané či nepřiznané koalici; 3. ANO si nakonec plácne s ODS.

↓ INZERCE
Inzerce Budvar
Inzerce Budvar

 Všechno je pořád na úrovni spekulací a závislé na řadě proměnných, například u ODS by se nejprve pravděpodobně muselo pod tíhou výsledků proměnit vedení strany. Na scénu nicméně přichází čtvrtá možnost vzešlá právě z eurovoleb: Přísaha a Motoristé sobě.

Předplaťte si Respekt a nepřicházejte o cenné informace.

Online přístup ke všem článkům a archivu

Články i v audioverzi a mobilní aplikaci
Možnost odemknout články pro blízké
od 150 Kč/měsíc