Pozadí astronaut Brázda
Pozadí astronaut Brázda
Často hledáte, jak…

Nenechte si ujít

Klausův pokřivený konzervatismus

Pan prezident se opět rozhodl sestoupit z výšin svého Hradu.

Václav Klaus • Autor: Günter Bartoš
Václav Klaus • Autor: Günter Bartoš

Tak tady to máme, pan prezident se opět rozhodl sestoupit z výšin svého Hradu a vyvést nás všechny z omylu, že žijeme v demokratické společnosti, tedy v demokracii, jakou si VK představuje. Ne, nežijeme ve VK, ale v PK společnosti, uvedl věci na pravou míru.

„PK společnost“ je „politicky korektní společnost“, pokud jste si ještě text Václava Klause nestihli přečíst. Prý jsme totiž příliš politicky korektní, protože místo abychom otevřeně podporovali extrémistická politická uskupení a snažili se rozbíjet Evropskou unii, tak „pořádáme hon“ na lidi jako je Ladislav Bátora, kteří se oněch „odvážných řečí“ nebojí.

Klaus odsuzuje všechny –ismy kromě –ismu jediného, který se pro něj stává vrcholem demokratických hodnot: KONZERVATISMU. A tak sice pana Bátoru osobně nezná a nikdy od něj nečetl žádný text, ovšem ví, že je to „hluboce konzervativní, autenticky pravicový člověk“, a to mu stačí k tomu, aby ho podporoval do funkce náměstka ministerstva školství. Stejně tak Klaus pravděpodobně nečetl ani žádné dílo od Tomáše Halíka, teologa respektovaného a publikujícího nejen u nás, ale i v zahraničí, který přednášel na světových univerzitách včetně Oxfordu. Toho ale zase neváhá odsoudit jako mediálního ekvilibristu.

Celý příspěvek si můžete přečít na blogu Vlaďky Jelínkové.

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].