Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Na rovinu

Kdyby policisté četli Respekt...

...ex-senátor Novák by seděl už dávno ve vězení.

Alexandr Novák
Alexandr Novák • Autor: Milan Jaroš

Policie v úterý zatkla bývalého senátora a někdejšího neformálního vládce severočeské ODS Alexandra Nováka, který se řadu měsíců vyhýbal nastoupení do vězení k čtyřletému trestu za přijetí dvačtyřicetimilionového úplatku. Za mříže prý nemohl ze zdravotních důvodů, nicméně jeho chatrné zdraví (prý se léčil se žaludečními vředy a utrpěl v minulosti mozkovou příhodu) mu nijak nebránilo v tom, aby předevčírem ráno seděl ve své kanceláři v Chomutově, kde proběhlo zatčení.


Titulek tohoto sloupku pak směřuje k důvodům, kterými úterní zatčení policie zdůvodnila – prý z její „operativní činnosti“ vyplynulo, že si Novák nedávno koupil nemovitost ve Spojených státech a mohl by tam tedy uprchnout. Gratulujeme policii k tomuto zjištění, nicméně pokud toto byla hlavní příčina, mohla na Nováka dopadnout ruka spravedlnosti už dávno. Prchat měl kam už dost dlouho.

Jak totiž napsal Respekt před třemi roky (text Anatomie kmotra), Novák v USA, konkrétně na Floridě, už léta podniká a vlastní tam i nemovitosti. To vše lze navíc ověřit od stolu v Praze, musí na něm ovšem být počítač s internetem, což – jak známo – není úplně silná stránka tuzemské policie.

Novákova firma se jmenuje ITG a podle výpisu z floridské obdoby obchodního rejstříku byla založena v roce 1997 a dodnes je aktivní. „Je to obchodní firma, která obchoduje se vším možným, ale hlavní komoditou jsou díly pro čerpací stanice,“ řekl Respektu v zimě 2010 Novák. A Novákova firma, čili on, rovněž vlastní dům a pozemek v pobřežním floridském městečku Lake Worth.

Novák dnes sedí na Pankráci, takže nakonec bylo spravedlnosti učiněno za dost, nicméně pokud by skutečně z Česka zmizel a my bychom pak celé roky sledovali snahy o jeho dopadení jen proto, že si kdosi na policii neudělal pořádně rešerše, tak by to bylo hodně mrzuté. A ještě mrzutější by bylo zjištění, že takto nějak lze vyklouznout a že se to běžně děje.

Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Silvie Lauder

vedoucí rubriky, Fokus

Silvie Lauder
Přečtěte si více článků od tohoto autora/autorky. Napsal/a jich celkem 1540
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte