Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Mongolská sekce

Fotografie z Ulánbátaru

Město sužuje především nedostatek vody.

Foto č. 1: Největší ulánbátarská tepelná elektrárna, jejíž automatizaci mimochodem provádí příbramská firma ZAT. Každou hodinu spotřebuje 1100 tun vody.

Foto č. 2 a 3: Počátkem května dosáhla populace Země počtu šesti miliard a 666 milionů jedinců. Svět je přelidněný, mnoho z nás hladoví, umírá žízní nebo se topí v odpadcích.

Foto č. 4: O víkendu nabírali u veřejné studně za buddhistickým chrámem Gandan výjimečně i muži. Někteří dokonce přijeli autem.

Foto č. 5: Pro vodu se z časových důvodů nevyplatí chodit každý den, potvrzuje prodavač náboženských předmětů, který ke studni přijel s dvěma padesátilitrovými barely na chatrném vozíku: „V rodině je nás šest, takže na příští tři dny máme s vodou vystaráno."

Foto č. 6: Plastové láhve válející se po ulicích sbírají pro nuzný přivýdělek hlavně děti, staří lidé a alkoholici. Ve sběrně za ně dostanou 20 tugriků (asi 30 haléřů) a Ulánbátar bude díky nim o něco málo čistší…

1074-mobr-osn-logo.jpg
1074-mobr-osn-logo.jpg • Autor: Respekt

Za informace v tomto textu autorka vděčí Rozvojovému programu OSN (UNDP), který finančně podpořil její pobyt v Mongolsku.

Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte