Pozadí astronaut Brázda
Pozadí astronaut Brázda
Často hledáte, jak…

Hudba

Zemřela soul-rocková superhrdinka Tina Turner

Její projev byl natolik elektrizující, že jej záhy začaly imitovat bílé rockové hvězdy

Tina Turner, 1996 • Autor: REUTERS
Tina Turner, 1996 • Autor: REUTERS

Nestává se, aby popovým hvězdám byly dopřány dvě kariéry. A aby navíc ta pozdní dalece předčila tu ranou. Tině Turner, která zemřela ve středu 24. května ve věku 83 let, se to podařilo jako nikomu jinému. Všechna negativa a křivdy prožitá v éře manželského dua Ike & Tina Turner (1960 – 1976) si vynahradila v druhé půli osmdesátých let, kdy znovu vrátila na scénu. Vzala si zpět vše, co jí bylo odepřeno a stala se jednou z komerčně nejúspěšnějších zpěvaček všech dob.

Narodila se jako Anna Mae Bullock v Tennessee. Od mládí měla velmi odtažitý vztah k rodičům, otec rodinu opustil, když ji bylo třináct, ale brzy našla útočiště v hudbě. V šestnácti se přestěhovala do St. Louis a právě tady poprvé spatřila kapelu  Ike Turner & The Kings of Rhythm, jíž se v roce 1957 stala součástí.  Svým talentem a charismatem zastínila každého v kapele - a uvědomoval si to také Ike Turner, jehož vztah k této jeho mladé budoucí manželce se velmi brzy stal majetnickým a později i násilnickým.

Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům.

Odemkněte si článek zakoupením předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Vyberte si délku předplatného


II. Vyberte si něco navícZadejte své údaje a zvolte způsob platby

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. >>

Předplatné se uzavírá na dobu neurčitou.

V případě, že potřebujete daňový doklad, chcete objednat předplatné do zahraničí nebo byste například chtěli předplatné posílat na jinou adresu jako dárek, přejděte na e-shop Economie.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].