Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Kultura

Trump pomohl Příběhu totalitní služebnice k vítězství na Emmy

Seriál podle předlohy spisovatelky Margaret Atwood doslova paralyzoval konkurenci na televizních cenách

Emmy
Emmy: Bruce Miller, Margaret Atwood a Elisabeth Moss přebírají cenu za Příběh služebnice • Autor: Chris Pizzello, REUTERS

Americký prezident Donald Trump byl několikrát nominovaný na televizní ceny Emmy za reality show Celebrity Apprentice. Nikdy nevyhrál, přestože podle vlastních slov měl. Letošní předávání mu nicméně splnilo sen být hlavní hvězdou večera, přestože v hledišti neseděl. Moderátor, komik Stephen Colbert na vtipech a jízlivých poznámkách na Trumpovu adresu vystavěl celý úvodní monolog, který udává tón každému předávání. „Proč jste nikdy nedali cenu Donaldu Trumpovi?“ ptal se Colbert. „Kdybyste mu ji dali, vsadím se, že by nekandidoval. Takže je to vlastně všechno vaše vina.“

Že první muž USA pronikne výrazně na pódium, bylo vzhledem k angažování Colberta nevyhnutelné - jehož show trhá divácké rekordy (i) díky dlouhodobému utahování si z Trumpa. Prezident se ale překvapivě promítl i do výsledků v nejsledovanější kategorii nejlepší drama. Při absenci Hry o trůny vyhrál Příběh služebnice z produkce on-line televize Hulu. Řada recenzentů brala seriál o totalitní společnosti budoucnosti, v níž se ženy stávají otrokyněmi podle reproduktivních funkcí, jako dobře načasovaný komentář k trumpovské, v jejich očích fašizující se Americe. Pocit politické angažovanosti na vahách rozhodování neznamená málo. A letos přebil i fakt, že nejlepším seriálem bylo pro mnohé podle ohlasů sezonu od sezony gradující kriminálně-komediální drama Volejte Saulovi.

Reklama
Reklama

Příběh služebnice vycházející z knižní předlohy kanadské spisovatelky Margaret Atwood doslova paralyzoval konkurenci. Cenu brala i Elisabeth Moss pro nejlepší herečku, Bruce Miller pro nejlepší scénář, Reed Montano za režii a Ann Dowd za herečku ve vedlejší roli. Příběh služebnice je prvním velkým hitem společnosti Hulu, která se snaží prosadit se v konkurenci on-line gigantů Netflix a Amazon, kterým se navzdory globálně viditelné produkci nepodařilo prestižní kategorii vyhrát. Hulu je tak dobré sledovat, protože právě z její produkce by mohlo v příštích sezonách vzhledem k očekávanému přílivu talentu vzejít to zajímavější z televizní produkce.

Čtěte také: ve službách temnoty

Ženám a „ženským“ tématům patřila i kategorie nejlepší mini série. Vyhrál ji seriál z produkce HBO Sedmilhářky o životech privilegovaných paniček z předměstí a jejich soupeření a manipulativních sporů (v konkurenci kriminálního Farga, policejního dramatu The Night Of nebo dramatizace legendární rivality mezi dvěma hollywoodskými divami Feud: Bette and Joan). Nicole Kidman pak získala cenu pro nejlepší herečku, Laura Dern za vedlejší roli a Alexander Skarsgard za mužskou vedlejší roli.

Největšími vítězkami ale byly Julia Louis-Dreyfus, která získala šestou sošku za sebou za roli prezidentky Seliny Meyer v komedii Viceprezidentka. A scenáristka Lena Waithe, první Afroameričanka, jež vyhrála v kategorii „nejlepší scénář pro komedii“ za Master of None o třicátníkovi Devovi, který se snaží v současném New Yorku prosadit jako herec a přežít jako člověk (podělila se o ni se spoluautorem a hlavní hvězdou Azizem Ansarim).

https://www.youtube.com/watch?v=agbfat4EU84

Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Jindřiška Bláhová

redaktorka, kultura

blahova
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte