Pozadí astronaut Brázda
Pozadí astronaut Brázda
Často hledáte, jak…

Komentáře

Zeman by měl být zbaven pravomocí, cynického vysmívání už bylo dost

Ke zdravotnímu stavu prezidenta opět žádná konkrétní informace nepadla

Manželka prezidenta Ivana Zemanová na speciální tiskové konferenci na Pražském hradě
Manželka prezidenta Ivana Zemanová na speciální tiskové konferenci na Pražském hradě

Na Pražském hradě vystoupila ve čtvrtek na  speciální tiskové konferenci manželka prezidenta Miloše Zemana Ivana doprovázená dcerou Kateřinou. Vystoupení dopředu avizovala Kancelář prezidenta republiky s tím, že bude ke zdravotnímu stavu hlavy státu. Stejně jako doposud však žádná konkrétní informace nepadla.

Zemanova žena jen uvedla, že její muž je v nemocnici, podstupuje tam léčbu a ta bude nějakou dobu trvat. „Zdraví každého člověka je vážná a citlivá věc,“ řekla  s tím, že zveřejňování jakýchkoliv informací o stavu prezidenta považuje za neetické.

Pražský hrad se delší dobu snaží vytvářet dojem, že Zeman se může vyléčit - a že to chce jen čas. Faktem ale je, že nic takového už nemusí být možné. Zeman může aktuální hospitalizaci přežít, není ale vyloučeno, že bude mít dlouhodobé následky, které budou znemožňovat, aby vykonával svůj úřad. Momentálně leží v Ústřední vojenské  nemocnici na přístrojích a nejpravděpodobnější diagnózou je – jak uvedl Deník N a Radiožurnál – cirhóza jater. Jeho nemoc ovlivňuje i jeho intelekt, schopnost mluvit, komunikovat, dávat dohromady myšlenky.

Mlčením o jeho stavu se Zemanovo okolí může snažit udržet prezidenta déle u moci. Postupem Hradu by se proto měla začít zabývat policie. Zaměřit by se měla především na to, zda někdo ze Zemanova okruhu nezneužívá své pravomoci nebo se nedopouští podvodného jednání, případně jestli někdo – ještě když byl v Lánech –  nezanedbal péči o prezidenta.

Cynického vysmívání se veřejnosti už každopádně bylo dost. Proto je zároveň načase, aby parlament aktivoval článek 66 Ústavy a zbavil Zemana prezidentských pravomocí.

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].