Pozadí astronaut Brázda
Pozadí astronaut Brázda
Často hledáte, jak…

Editorial, Redakce

Vítejte na novém webu Respektu

Autor: Respekt
Autor: Respekt

S velkou radostí vám představujeme nové webové stránky týdeníku Respekt. Že jsme to potřebovali jako sůl, bylo zřejmé jak nám, tak našim čtenářům. Je to totiž první velká změna po téměř deseti letech. Co nového jsme tedy pro vás přichystali?

Erik Tabery • Autor: ilustrace: Pavel Reisenauer
Erik Tabery • Autor: ilustrace: Pavel Reisenauer

Největší změnou je, že jsme přešli na tzv. responzivní web, což jinými slovy znamená, že se stránka automaticky přizpůsobí velikosti vašeho prohlížeče. A je jedno, jestli je na mobilu, tabletu či stolním počítači. Tato proměna také výrazně zvyšuje rychlost odezvy našich webových stránek.

Spolu s tím jsme pochopitelně změnili grafickou podobu, tak aby byla modernější, ale zároveň víc odpovídala faktu, že jsme časopis. Homepage je tak vizuálnější než dosud. Stejně jako u našich aplikací na smartphonech a čtečkách je naším prvořadým cílem zajistit vysoký čtenářský komfort. Proto je grafika článků velice jednoduchá, čistá.

Na přání čtenářů měníme systém diskuzí. V posledních měsících většina debatérů opustila prostor pod našimi články, protože se nechtěli potkávat s vulgárními a agresivními přispěvateli, kteří se ukrývali za anonymní jména. Veškeré komentáře tak nadále budou podléhat schválení redakcí. Zároveň také zavádíme nový nástroj, kterým nás mohou čtenářky a čtenáři upozornit na chyby v textech.

Výrazné zlepšení také čeká naše ctěné blogery a blogerky, kterým se zjednoduší práce s jejich texty.

Chystáme také řadu nových rubrik, ale u některých nám ještě zabere čas, než je vyladíme. Protože se s Respektem pojí důraz na literaturu, rozhodli jsme se například, že postupně zpřístupníme všechny literární recenze, které jsme za 25 let publikovali. Najdete je na svébytné stránce a budete v nich moci vyhledávat.

Velkou změnu zaznamenají předplatitelky a předplatitelé. Čtení aktuálního čísla bude pohodlné na všech přístrojích, které mají přístup k internetu. Zároveň bude snazší a lepší vyhledávání v našem archivu, který sahá až do roku 1990. Archiv mají k dispozici všichni předplatitelé, ať už mají digitální či tištěné vydání. Více než v minulosti se také chystáme s naším archivem pracovat, takže bude k dispozici kontextové čtení.

Z tohoto důvodu jsme také inovovali náš e-shop, který umožňuje nákup jednotlivých vydání i předplatného za výhodnou cenu. Nyní v letní akci za pouhých 99 Kč na měsíc.

 

Závěrem přijměte jednu omluvu. Ač jsme na změně pracovali důkladně několik měsíců, může se stát, že narazíte na nějakou nedostatečnost. Do nového systému jsme museli přetáhnout data, která jsme vyprodukovali za posledních 25 let. Buďte prosím trpěliví, pokud nám budete chtít pomoci nějakou radou, napište prosím na [email protected].

Inspirativní čtení vám přeje
Erik Tabery, šéfredaktor

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].