Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Edice

Erik Tabery: Hledá se prezident

Jak se v Česku vybírají kandidáti na prezidenta? Co se během voleb odehrává v zákulisí? Kdo pomohl Václavu Klausovi stát se hlavou státu a kdy Václav Havel uvažoval, že volby vzdá? To vše v nové knize, která se věnuje prezidentským volbám od roku 1918 do 2008.

<strong>Autogramiády knihy</strong>:
<strong>18. 11. 2008 od 17.00</strong> <strong>v Praze </strong>v knihkupectví <strong>Academia</strong>, Václavské nám. 34, Praha 1
<strong>25. 11. 2008 od 17.00 v Ostravě</strong>, Dům knihy <strong>Librex</strong>, Smetanovo nám. 8
<strong>26 .11. 2008 od 17.30</strong> <strong>v Brně</strong>, v knihkupectví <strong>Barvič a Novotný</strong>, ul. Česká 13

2850-mobr-taberyobalka-m.jpg
2850-mobr-taberyobalka-m.jpg • Autor: Respekt

2850-vobr-taberyobalka.jpg
Fotografie: Erik Tabery: Hledá se prezident • Autor: Respekt

Češi své prezidenty milují, ale vlastně moc netuší, co by takový prezident měl dělat a jaký by měl být. Je to monarcha? Politik či první úředník? Má to být straník či nezávislá osobnost? (…) Podobně málo jasno mají politici, kteří prezidenta v parlamentu volí. Vybírají hlavu státu podle vlastností, nebo známostí? Nejde jen o obchod, při němž se volba hlavy státu vymění za prosazení politických plánů? Debata se vede především o jménech a ne o roli prezidenta. To je obrácená logika. Proč hlava státu budí takovou pozornost?

Knihu si můžete zakoupit na knihy.respekt.cz.

Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte