Pozadí astronaut Brázda
Pozadí astronaut Brázda
Často hledáte, jak…

Nenašli jste, co hledáte?

Napište na [email protected].

Denní menu, Kultura

Ani při bolestném návratu Chris Rock nesází na osvědčené vtipy

„Za poslední rok jsem měl jen tři ženy,“ říká komik Chris Rock během svého stand-upu v newyorském Comedy Cellar. Přišel si sem otestovat materiál na nové, comebackové turné, ale nikdo se příliš nesměje. Některé ženy po tomto vtípku jen vydechnou nespokojeností a muži tupě zírají na své drinky. „Lidi, je daleko snazší být věrný, když s vámi nikdo nechce spát,“ přisadí si Rock, ale publikum reaguje spíš znechuceně. Nakonec přece jen zatleskají, protože Chris Rock je jeden z nejúspěšnějších stand-up komiků, nicméně převládá údiv, čeho vlastně byli ten říjnový večer 2016 svědky.

Bolestný návrat Chrise Rocka na scénu přináší titulní materiál časopisu The Rolling Stone - Chris Rock in a Hard Place: On Infidelity, His New Tour and Starting Over. Během jeho psaní byl autor Stephen Rodrick svědkem nejen tohoto rozpačitého vystoupení, ale i mnohem optimističtějších momentů z nového turné po Spojených státech. Rock této šňůře s úsměvem říká turné kvůli alimentům, protože si v posledních dvou letech prošel velmi komplikovaných rozvodem, ale i komerčně nepříliš úspěšnými filmy.

Ke všemu ale přistupuje s velkou dávkou kuráže. Nikdy nevyráží na cesty se starými osvědčenými vtipy a výstupy, to je něco, k čemu ho inspiroval hudebník Prince, který také své fanoušky na koncertech překvapoval nečekaným program.

I Rock začíná vždy s čistým papírem a vše testuje za pochodu, což oceňují mnozí kolegové v branži, kde není neobvyklé spoléhat na osvědčené triky. „Má neuvěřitelně vysoký práh bolesti, protože je nesmírně těžké vystupovat s materiálem, u něhož si nejste jistí,“ říká s uznáním Jerry Seinfeld. „Začínat stále znovu, to je obdivuhodné a taky trochu šílené.“

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].