Pozadí astronaut Brázda
Pozadí astronaut Brázda
Často hledáte, jak…

Denní menu, Kultura

Ani při bolestném návratu Chris Rock nesází na osvědčené vtipy

„Za poslední rok jsem měl jen tři ženy,“ říká komik Chris Rock během svého stand-upu v newyorském Comedy Cellar. Přišel si sem otestovat materiál na nové, comebackové turné, ale nikdo se příliš nesměje. Některé ženy po tomto vtípku jen vydechnou nespokojeností a muži tupě zírají na své drinky. „Lidi, je daleko snazší být věrný, když s vámi nikdo nechce spát,“ přisadí si Rock, ale publikum reaguje spíš znechuceně. Nakonec přece jen zatleskají, protože Chris Rock je jeden z nejúspěšnějších stand-up komiků, nicméně převládá údiv, čeho vlastně byli ten říjnový večer 2016 svědky.

Bolestný návrat Chrise Rocka na scénu přináší titulní materiál časopisu The Rolling Stone - Chris Rock in a Hard Place: On Infidelity, His New Tour and Starting Over. Během jeho psaní byl autor Stephen Rodrick svědkem nejen tohoto rozpačitého vystoupení, ale i mnohem optimističtějších momentů z nového turné po Spojených státech. Rock této šňůře s úsměvem říká turné kvůli alimentům, protože si v posledních dvou letech prošel velmi komplikovaných rozvodem, ale i komerčně nepříliš úspěšnými filmy.

Ke všemu ale přistupuje s velkou dávkou kuráže. Nikdy nevyráží na cesty se starými osvědčenými vtipy a výstupy, to je něco, k čemu ho inspiroval hudebník Prince, který také své fanoušky na koncertech překvapoval nečekaným program.

I Rock začíná vždy s čistým papírem a vše testuje za pochodu, což oceňují mnozí kolegové v branži, kde není neobvyklé spoléhat na osvědčené triky. „Má neuvěřitelně vysoký práh bolesti, protože je nesmírně těžké vystupovat s materiálem, u něhož si nejste jistí,“ říká s uznáním Jerry Seinfeld. „Začínat stále znovu, to je obdivuhodné a taky trochu šílené.“

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].