Pozadí astronaut Brázda
Pozadí astronaut Brázda
Často hledáte, jak…

Dělníci kultury, Kultura

Ještě něco nevíme o novince Ridleyho Scotta?

Kampaň snímku Prometheus je trochu varovná

Mluví se o tom, že internet a nové technologie kazí hlavně druhou část slova showbyznys. Ale moc už se neříká, jak jimi „trpí“ i samy produkty. A jak se také proměnil pojem oddaný fanoušek: už žádné měsíce napínání bez informací, naopak, stalo se normou, že o hlavních trhácích sezóny víme dopředu tolik, že už nás pak téměř nemají čím překvapit. U potterovské série jsme byli de facto svědkem nepřetržité desetileté marketingové kampaně. I tajnůstkaření producentů je většinou jen hra – jako u Jamese Bonda. 

Z očekávaných velkých filmů se aspoň trochu drží zpět snad jen nový komiksový snímek The Dark Knight Rises. Naopak případ snímku Prometheus, který režíruje Ridley Scott, se zdá být až trochu varovný. Má jít o jakési „předpokračování“ ságy Vetřelec, kterou Scott sám započal a jež logicky vzbuzuje spoustu otázek: Budeme svědky zrození nové sci-fi klasiky? Posune se opět hranice toho, jak vypadá hraný film ve 3D? Co se dozvíme o původu lidstva, bozích a vzniku vetřelců?

Nyní po několika krátkých ukázkách i trailerech přišly i virální reklamy, které ve filmu samém neuvidíte. Zároveň je nám dávána možnost podívat se dopředu do zákulisí vzniku. A panuje trochu obava, že film sám už nebude mít tolik co nabídnout.

První recenze na Promethea v angličtině najdete zde. První českou recenzi napsal překladatel titulků František Fuka. Projekce pro české novináře se koná v pátek ráno.

https://www.youtube.com/watch?v=8EtnyKXacF0&feature=relmfu

https://www.youtube.com/watch?v=v1_w6×TJsK0&feature=relmfu
https://www.youtube.com/watch?v=P9PNTIZeJzY
https://www.youtube.com/watch?v=nMlBVtR12Hs&feature=relmfu

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].