Pozadí astronaut Brázda
Pozadí astronaut Brázda

Reklama

Často hledáte, jak…

Audit Jana Macháčka

Češi v EU – jádro jako obnovitelný zdroj?

Ministr životního prostředí Pavel Drobil jede do Bruselu s návrhem, aby jaderná energetika byla zařazena mezi obnovitelné zdroje.

V Bruselu budou všichni obdivně zírat. Jéminkote, to nás nenapadlo… Jak to, že nás to nenapadlo dřív? Ještě že ty chytré Čechy máme! A nejen v Bruselu. Především velmi vřele bude tento návrh přivítán především v Rakousku, kde budou ode dneška Čechům líbat ruce a zasypávat je květinami. Němce to také jistě velmi potěší. Elektřinu z jádra mají totiž tak rádi, že ji daní speciální daní.

Teď ale vážně. Jak to Drobila napadlo? Tohle má koalice v programu? Jako by nestačilo, že Česká republika bez rozmyslu v Bruselu vetuje kdeco (nebo se alespoň jako poslední vzpouzí), teď budeme ještě za úplné pitomce.

Aby nedošlo k mýlce. Autor Auditu není žádný odpůrce jaderné energetiky. Pokud se společnost rozhodne, ať klidně jadernou energetiku zvýhodňuje. Potíž je v tom, že nikdo nemůže ani z legrace říkat, že jaderná energetika je obnovitelný zdroj.

I malé dítě v první třídě ví, že na rozdíl od větru, vody nebo slunce vzniká při produkci elektřiny z jádra jaderný odpad, a nejpozději tak asi ve třetí třídě každé dítě ví, že ještě nikdo nevymyslel, co s tím odpadem dělat. A taktéž každé dítě ví, že z nějakého záhadného důvodu nechce žádná vesnice mezisklad vyhořelého paliva za žádné peníze ve své blízkosti. A v Jáchymově by mohli vyprávět, co obnáší těžba uranu, což se zase dnes děti učí v rámci antikomunistické výchovy.

To souvisí i s tím, že nejsou definovány národní zájmy, až se tak stane, mělo by být zakázáno lidem s jistou hranicí IQ v Bruselu otvírat ústa.

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].