0:00
0:00
Astrounat Brázda
Odvaha nejen číst

Aktuálně22. 9. 20062 minuty

Situace v Respektu

Vážené čtenářky, vážení čtenáři, naši vážení předplatitelé,

Vážené čtenářky, vážení čtenáři, naši vážení předplatitelé,

z deníku MF Dnes možná víte, že v Respektu se něco děje. Dovolte tedy první krátké vysvětlení: téměř všichni redaktoři podali včera výpověď. Stručně řečeno důvodem je ztráta důvěry ve změny, které se dnes v Respektu připravují v režii nového ředitele pro strategii Miloše Čermáka.

Tento postoj nevznikl náhle, ale dozrával v posledních několika měsících. Jako vždy v podobné situaci samozřejmě existuje celá řada pohledů, názorů, verzí této události. Proto prosím za pochopení, že zde nebudu teď na tomto místě dopodrobna vysvětlovat tu svoji vlastní, protože nechci naši webovou stránku změnit ve veřejné vyřizování si nějakých účtů. Vše je opravdu otázkou důvěry či nedůvěry k chystaným změnám a jak jsem již napsal, u redaktorů teď převážilo to druhé. Ty změny se přitom nedají zhustit na chystaný nový vzhled časopisu a výčet rubrik v něm. Jde o obsah, úroveň žurnalistiky, různá manažérská rozhodnutí atd.

V pondělí samozřejmě jako vždy vychází nový Respekt. Já jako stále ještě jeho šéfredaktor jdu příští týden jednat s majiteli (jeden z nich je nyní v zahraničí), kteří musí rozhodnout o tom, jak tuto krizi vyřešit. Budeme se snažit, aby na vás, naše čtenáře, dolehla tato nelehká chvíle co možné nejméně a přáli bychom si, abyste v Respekt neztráceli důvěru.

Zdraví

Marek Švehla, šéfredaktor

↓ INZERCE
Inzerce Budvar
Inzerce Budvar

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].