Pošta nestíhá roznést předvolební letáky – ale jen některé
 
volebni mistnost ZS korenskeho, praha 5, 25.10.2013
Ilustrační foto • Autor: Matěj Stránský

Předvolební letáky ve středních Čechách nedorazily všude tam, kam měly. Ve čtvrtek – poslední den, kdy lze letáky podle zákona doručovat – na to upozornila jednička krajské kandidátky STAN Petra Pecková. „Z několika míst na poště jsme dostali stejnou omluvu – že přednost měly roušky pro důchodce, že byl kratší pracovní týden a že to nestíhají,“ řekla Respektu.

„Zjišťujeme podrobnosti celé události, zda a za jakých podmínek k ní došlo. Česká pošta žádné rozdíly mezi roznosy letáků nedělá. Ke všem přistupuje stejně. Ať se jedná o politickou stranu nebo obchodní řetězce,“ reagoval mluvčí pošty Matyáš Vitík.

Reklama
Reklama

STAN chce rozvoz reklamovat, další postup bude prý záviset na tom, jak moc letáků bude ve schránkách chybět. Pracovníci pošty, s kterými stranický štáb komunikoval, podle Peckové slíbili doroznést chybějící letáky do čtvrteční půlnoci. To ovšem vzhledem k rozsahu výpadku, jak si jej STAN zmapoval, půjde obtížně stihnout.

https://twitter.com/SlavekPlasil/status/1311709547522928641

„Ale nemyslím, že bychom to nějak napadali. Snad nebudou rozhodovat jen letáky,“ míní Pecková, jedna z hlavních opozičních postav konkurující stávající hejtmance za ANO Jaroslavě Pokorné Jermanové. Příznivci STAN podle Peckové uvádějí, že konkurenční letáky dorazily do schránek bez chyb.

K nim navíc právě v těchto dnech do schránek dostávají hromadnou výzvu kraje, jež připomíná starší nabídku kraje na bezúročnou půjčku 50 tisíc pro podnikatele. „Dopis o půjčce dostali i lidé, kteří mají živnost dávno pozastavenou. Škoda, že na to pošta čas měla, a na naše letáky ne,“ namítá Pecková.

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na opravy@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Jiří Nádoba

redaktor, fokus

nadoba_g6mmo
Přečtěte si více článků od tohoto autora/autorky. Napsal/a jich celkem 930

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte