Pozadí astronaut Brázda
Pozadí astronaut Brázda

Reklama

Často hledáte, jak…

Agenda

Prymula podruhé skončil

Politici a podnikatelé vyrazili na evropský fotbal do lóže v Edenu

Obecně řečeno, tak jak je to teď, to moc řešení nemá. Z pohledu elementární logiky, když systém v tuhle chvíli zhoršuje své parametry, když se dostáváme na kapacitu nemocnic v řadě krajů, tak uvažovat o rozvolňování nedává úplně logiku. - Těmito slovy ve čtvrtek bývalý ministr zdravotnictví a v té době ještě epidemiologický poradce premiéra Roman Prymula vysvětloval Respektu, jak by doporučoval reagovat za zvyšující přírůstky lidí nakažených koronavirem.

Prymulu však zachytili fotografové deníku Sport ve VIP hledišti fotbalové Slavie při utkání play off Evropské ligy s britským Leicester City - a premiér Andrej Babiš (ANO) ve čtvrtek večer v reakci sdělil serveru novinky.cz, že spolupráci se svým poradcem kvůli návštěvě zápasu ukončil.

Na utkání nemohli fanoušci, ale jen vybraní hosté, které pozvala fotbalová Slavie. Sledovat hru přímo na stadionu mohli na základě výjimky ministerstva zdravotnictví. Na otázku Respektu ohledně účasti na zápase v době, kdy vláda doporučuje občanům opouštět domov jen v nutných případech, Prymula v podvečer neodpověděl.

Loni musel rezignovat na post ministra zdravotnictví, když vyšlo najevo, že v noci vstoupil do pražské restaurace v době, kdy podle rozhodnutí vlády měly být restaurace zavřené, navíc neměl roušku. Nyní každopádně žádný zákon neporušil, protože byl na povolené akci a roušku měl.

Jeho přítomnost na fotbale tak může mít hlavně symbolický rozměr. V hledišti byli i další zástupci politiky, médií a byznysu - jako ředitel České televize Petr Dvořák, hradní kancléř Vratislav Mynář se svojí ženou nebo europoslanec ODS Alexandr Vondra. Lístky poskytoval pořadatel.

„Na Slávii jsem jako její celoživotní příznivec pravidelně už přes dvacet pět let zván. Spolu s několika dalšími skalními fanoušky,“ říká europoslanec Vondra. Že by na fotbal nešel, nezvažoval. „Vše proběhlo naprosto legálně, za splnění nejpřísnějších hygienických podmínek. Ráno jsem si nechal udělat PCR test a celou dobu jsem měl respirátor. Jinak by mě sem ani nepustili.“

Kancléř Mynář ani ředitel Dvořák (oslovený přes mluvčího) zatím na otázky Respektu neodpověděli.

Aktualizace:  „Ano, byl jsem s dvě hodiny starým negativním testem a respirátorem na legálním fotbalovém zápase s povolenou návštěvou diváků,“ řekl Prymula agentuře ČTK. „Podotýkám, že jsem letos neměl žádnou dovolenou, natož zahraniční. Zdá se, že já smím být pouze doma."

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].