Pozadí astronaut Brázda
Pozadí astronaut Brázda
Často hledáte, jak…

Z nového čísla

Mimi má masáž

Wellnessové rozmazlování nabírá klientelu u dveří porodnic

Opečovat, ale nerozmazlit. • Autor: Matěj Stránský
Opečovat, ale nerozmazlit. • Autor: Matěj Stránský

Něžné ruce kosmetičky nanášejí krém na záda slečny Belly a ve vířivce se odrážejí svíčky. Nic zvláštního. Ovšem Belle je osm let.

Kdyby měla Barbie kosmetický salon, vypadal by takhle. Zrcadla v růžových rámech, růžové lehátko, růžová vířivka, srdíčka, kytičky. Jen detaily prozrazují, že tohle není pro panenky, ale pro děti. Bella je spokojená, při proceduře Princeznin sen dostane nový účes, líčení a lak na nehty. Užívá si to vždycky, když je její maminka o pár kroků dál ponořená s mladší sestrou Chiarou do voňavé whirl­poolové vany. Chiaře je šest let, takže tady, ve spa rezortu Cavallino Bianco v jihotyrolském městečku St. Ulrich, patří mezi seniorky.

Jen pro rodiče

Hotel Cavallino Bianco je místo, kam smějí jen rodiny s dětmi. Ani těhotné ženy bez starších dětí ne. Proto se tady maminka holčiček objevila až s miminkem Bellou. A už tehdy pro ni začala vybírat masáže. „O masáže miminek je ohromný zájem, jak ve skupině, tak i soukromě,“ potvrzuje vedoucí z wellness oddělení ve stejně zaměřeném rezortu Alpenrose v rakouském Lermoosu. Sem se jezdí kvůli procházkám k Zugspitze, na kterou je vidět z pískoviště, a za family a baby wellnessem. Masáž miminka se nejdříve předvádí na panence: „Ukazuju rodičům, jak dítě hladit, kde se ho dotýkat, s jakou intenzitou. Máme pořád plno, chodí matky i otcové.“ Masáže by měly prohloubit kontakt rodiče s dítětem, dítě po nich lépe spí, méně ho bolí bříško. Stimuluje se krevní a lymfatický oběh a svalstvo i celkové zdraví. Ale masérka podotýká: „O tom možná maminky ani nepřemýšlejí. Spíš mám pocit, že se bojí miminka dotýkat, nevědí, jak na to. Asi je to tím, že kolem sebe neměly vzory, na kterých by se to naučily.“

Masáže si nedopřávají jen miminka, v Alpenrose je nejoblíbenější čokoládová pro starší děti. Obvykle si ji objednává matka a dcera, otcové zase berou syny na proceduru „Pro správné chlapy“. Naloží se do vířivky, kde mohou regulovat bublání a barevná světla a vést mužské hovory – podle katalogové nabídky. Společný wellness je totiž nová forma rodinných zážitků. Zda jen módní, nebo i funkční, se ukáže. Rozhodně však navazuje na posun ve vnímání dětí. Máme jich méně, máme je později, více od nich čekáme a více jsme ochotni jim dávat.

banner Respekt zamcene • Autor: Respekt
banner Respekt zamcene • Autor: Respekt

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].