Pozadí astronaut Brázda
Pozadí astronaut Brázda

Reklama

Často hledáte, jak…

Vaše dopisy

Tah Tůmou na TOP 09

RESPEKT 29/2010

Přečetl jsem si článek Erika Taberyho a dovolil bych si malý komentář, resp. výhradu: Pokud jde o napadení rozdělení města na sedm volebních obvodů, rád bych podotkl, že jsme výhrady nejjasněji formulovali jako SNK Evropští demokraté a Strana zelených. Stížnost na Nejvyšší správní soud připravili kolegové ze SZ, my dokončujeme paralelní stížnost k Ústavnímu soudu, o které budeme informovat. Ostatní strany jako ČSSD a Věci veřejné se pouze na poslední chvíli připodepsaly. Mrzí mne, že jste na SNK ED ve svém výčtu stran, které se tomuto postavily, zapomněli.
Pokud jde o pana Tůmu, kterého si jako bývalého guvernéra velmi vážím, rád bych zopakoval, že Evropští demokraté a zelení jsou jedinou faktickou opozicí v pražském zastupitelstvu, která po těžkých letech dostala argumentačně vládnoucí ODS prakticky na kolena. Ve vyspělé demokracii v takové situaci pak, myslím, standardně dostává šanci převzít odpovědnost opozice, která je pro toto nejlépe připravena.
Z tohoto hlediska mne přece jenom zaráží téměř nekritická mediální podpora pro někoho, jehož názory na komunální politiku nejsou známy, podobně jako dalších lidí pod touto politickou značkou, která v pražské politice dosud nijak nepůsobila. Nicméně přesto, že ať už kolegyně P. Kolínská za SZ nebo já za SNK ED představujeme podstatně jistější a kvalifikovanější volbu, mohu vás ujistit, že jsme připraveni podpořit pana Tůmu ve funkci primátora, pokud skutečně přesvědčí a získá osobně největší počet hlasů.

Jiří Witzany

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].