Pozadí astronaut Brázda
Pozadí astronaut Brázda
Často hledáte, jak…

Komentáře

Blažek versus Milion chvilek

Ministr spravedlnosti Pavel Blažek (ODS) je zkušený politik a umí naložit i se situací, se kterou by si mnozí matadoři české politiky nevěděli rady. Ukázalo se to minulý týden na demonstraci spolku Milionu chvilek pro demokracii, která se konala v Praze s cílem popostrčit premiéra Petra Fialu k Blažkovu odvolání za jeho schůzku s Martinem Nejedlým, někdejším poradcem bývalého prezidenta Miloše Zemana.

Schůzka s mužem považovaným za cynického spoluautora Zemanovy proruské a pročínské politiky sice vzbudila u části veřejnosti pobouření podtržené Blažkovým poněkud výsměšným vysvětlením – na Nejedlého prý narazil náhodou v restauraci, kde se chtěl jenom na chvíli schovat před deštěm, ale nakonec tam spolu seděli pět hodin –, ale na vládní úrovni se nic nestalo. Premiér a Blažkův stranický kolega Fiala sice řekl, že ministr dostal „žlutou kartu“ (ve fotbalové terminologii poslední varování před vyloučením), ale odvolávat ho v tuto chvíli nehodlá. Milion chvilek pro demokracii, který původně vznikl jako platforma pro kritiky vládnutí expremiéra Andreje Babiše, i proto uspořádal akci nazvanou „Poslední kapka Pavla Blažka“.

Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům.

Odemkněte si všech 45 článků vydání zakoupením předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Vyberte si délku předplatného


II. Vyberte si něco navícZadejte své údaje a zvolte způsob platby

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. >>

Předplatné se uzavírá na dobu neurčitou.

V případě, že potřebujete daňový doklad, chcete objednat předplatné do zahraničí nebo byste například chtěli předplatné posílat na jinou adresu jako dárek, přejděte na e-shop Economie.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den od 7.30 do 17.00).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].

PŘÍPAD JEVGENIJE PRIGOŽINA

Předplaťte si Respekt

Získáte přístup ke všem 45 článkům z tohoto vydání a také do všech vydání od r. 1990.