Pozadí astronaut Brázda
Pozadí astronaut Brázda
Často hledáte, jak…
Autor: Jan Trnka
Autor: Jan Trnka

Jsou dva druhy lidí. Jeden na fotbal hledí s despektem a jeho hráče i milovníky považuje za gumy. Já jsem ta guma. A jako mnoho českých gum mám i svůj oblíbený tým v anglické Premier League. Je to severoanglický Newcastle United z města, kde se narodil můj manžel. HWTL je zkratka pokřiku Haway the Lads!, kterým se fanoušci manšaftu zdraví.

Klub se stotřicetiletou historií, která zahrnuje mimo jiné šest ligových titulů, si v posledních letech nevedl dobře. Balancoval na konci ligové tabulky a za posledních patnáct let dokonce dvakrát sestoupil. Bez ohledu na výsledky má však klub vždycky jednu atomovou zbraň, a tou jsou jeho fanoušci. Jak pravil můj tehdy jedenáctiletý syn, který už měl několikaletou zkušenost, je fandění Newcastlu jako droga; víš, že ti to přinese jen utrpení, ale nemůžeš s tím přestat. Po celou dobu té mizerie a frustrace stáli fanoušci při svém týmu, plnili ochozy stadionu St. James a jezdili s ním na zápasy venku. Ani při té nejpotupnější porážce svého týmu nikdy neopustili tribunu.

Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům.

Odemkněte si všech 49 článků vydání zakoupením předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Vyberte si délku předplatného


II. Vyberte si něco navícZadejte své údaje a zvolte způsob platby

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. >>

Předplatné se uzavírá na dobu neurčitou.

V případě, že potřebujete daňový doklad, chcete objednat předplatné do zahraničí nebo byste například chtěli předplatné posílat na jinou adresu jako dárek, přejděte na e-shop Economie.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den od 7.30 do 17.00).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].

Předplaťte si Respekt

Získáte přístup ke všem 49 článkům z tohoto vydání a také do všech vydání od r. 1990.