Když se pamětníci na tribuně pustí do vyprávění příběhů o věhlasném a obávaném klubu ze sedmdesátých a osmdesátých let, který sice získal jenom jeden titul, ale klidně mohl udělat čtyři, zní to uším mladého fanouška zeleno-bílých Bohemians trochu jako báje z dávno zapomenutých dob. Hledat Bohemku v ligové tabulce v následujících dekádách většinou znamenalo rovnou zamířit k její spodní části, případně si otevřít statistiky z nižších soutěží, do kterých osud vršovický klub z různých důvodů několikrát zavedl. Dělat si naděje, že by to mohlo být jinak, je většinou zbytečné. A přece! Symbolicky čtyřicet let po prvním a (zatím) posledním ligovém titulu ze sezony 1982/1983 se Bohemka po třech odehraných zápasech (dvou vyhraných a jednom remizovaném) dívala na své soupeře z prvního místa.

A celý ten jeden týden, než přišla porážka s Hradcem Králové, to byl z prvního místa krásný pohled dolů. Bohemka je první, velké pražské kluby Slavia a Sparta daleko za ní na sedmém a devátém místě. Prostě nádhera, kterou je škoda nechat si pro sebe. Protože co si počít s námitkami, že takový stav pravděpodobně příliš dlouho nevydrží? Nám fanouškům je to jasné, vždyť málokdo musí mít svůj smysl pro realitu (který v případě Bohemky může pro posluchače neznalého její situace znít spíše jako pesimismus) vycvičený tak jako my. Jeden příklad za všechny: když se před deseti lety Bohemce naposledy povedl start tak moc, že chvíli vedla tabulku, skončila pro ni sezona po vleklé sérii bez bodového zisku…

1_obalka_R35
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 37 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

1_obalka_R35
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 37 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na opravy@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

František Trojan

redaktor, fokus

trojan (kopie)

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte