zástupkyně ombudsmana Monika Šimůnková, Stanislav Křeček
Autor: Anna Vavríková

Šimůnková rezignuje

Monika Šimůnková, zástupkyně veřejného ochránce lidských práv Stanislava Křečka, se rozhodla ke konci srpna rezignovat. Svůj krok odůvodnila tím, že nesouhlasí s názory a profesním i lidským přístupem Stanislava Křečka. S tím měla již v minulosti profesní spory, které vyvrcholily na začátku července, když se Křeček rozhodl odebrat své zástupkyni veškerou agendu. Šimůnková tak fakticky neměla na čem oficiálně pracovat. Premiér Petr Fiala (ODS) prohlásil, že bude přemýšlet, jak její zkušenosti pro český stát dál využívat. „Pořád jsem to snášela a u toho jsem se snažila dělat dobře svou práci, dál jsem bojovala o zachování směru naší instituce, o kterém si myslím, že je správný – ale nyní dál nemůžu. Už mám pocit, že jsem dosáhla své meze, jsem vyčerpaná,“ řekla Šimůnková minulý týden Respektu.

Konec „superúředníka“

K 30. září skončí ve funkci náměstek ministra vnitra pro státní službu Petr Hůrka s tím, že působení na ministerstvu spojil s přípravou dokumentu o modernizaci státní správy, který již odevzdal. To je v rozporu s tím, co řekl ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) Deníku N. Podle jeho vyjádření stojí za odchodem Hůrky stížnosti zaměstnankyň v Hůrkově sekci. Hůrka takové důvody odmítá.

Zeman krátce v nemocnici

Prezident Miloš Zeman strávil část minulého týdne v Ústřední vojenské nemocnici (ÚVN). Nastoupil do ní ve čtvrtek dopoledne a v pátek dopoledne jej lékaři propustili. Zeman byl v ÚVN na preventivní prohlídce, jejíž…

1_obalka_R34
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 39 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

1_obalka_R34
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 39 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na opravy@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte