Large Forest Fire In Northern Czech Republic Still Not Under Control
Autor: Getty Images

Požár v Českém Švýcarsku

Minulý týden chodily z Českého Švýcarska zprávy, v nichž se střídala naděje s obavami. Zkraje týdne se zdálo, že hasiči mají požár plně pod kontrolou, a oheň už se dál nešířil. Na místě stále zasahovalo na tisíc hasičů a plocha zásahu se zmenšila na zhruba 600 hektarů, přičemž v nejkrizovějším okamžiku hořelo na více než tisícovce hektarů. Přestože se následně během týdne zmenšovalo tzv. požářiště (na zhruba 440 hektarů), hasiči hlásili, že se stále objevují nová ohniska požáru, třeba v okolí Pravčické brány, na vrchu Bouřňák nebo nad obcí Hřensko. V pátek pak dorazila pomoci letadla Canadair z Itálie, která dokážou nabírat vodu z vodních nádrží a na jeden zátah zvládnou „pobrat“ až 6000 litrů vody. Určitou naději přinesly snímky zachycující, jak na spáleništi raší první zelené lístky a rostliny.

Nový velvyslanec USA se rýsuje

Americký prezident Joe Biden vybral kandidáta na pozici velvyslance v Česku. Pokud bude potvrzen při hlasování v Senátu, stane se jím Bijan Sabet. Jde o dvaapadesátiletého technologického investora, který pracoval v řadě společností, brzy investoval do sociálních médií (třeba do Twitteru) a následně založil a spoluvedl společnost Spark Capital, která se zabývá rizikovým kapitálem (loni z ní odešel). Ambasadorský post je neobsazený už téměř dva roky, na konci roku 2020 odešel kandidát Donalda Trumpa Stephen King. Biden tak pokračuje v tradici amerických prezidentů „odměňovat“ podporovatele velvyslaneckým…

1_obalka_R32
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 40 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

1_obalka_R32
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 40 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na opravy@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte