Brifink kanclere Mynare na Hrade, 21.10.2021
Autor: Matěj Stránský

Sabotáž, ale čí?

Miloš Zeman podal ministru spravedlnosti Pavlu Blažkovi na konci června podnět k prošetření, jestli se v době jeho hospitalizace někdo nepokusil převzít jeho pravomoci. „Prezident republiky předal ministru spravedlnosti podnět k prověření skutečností, nasvědčujících spáchání trestného činu sabotáž, ke kterému mohlo dojít v souvislosti s onemocněním prezidenta republiky v období září až listopad 2021,“ napsal na webu Hradu mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček. Prezident byl loni na podzim kvůli zhoršujícím se potížím hospitalizován, jeho spolupracovníci nejprve zamlčovali informace, následně lhali o jeho zdravotním stavu i o tom, jestli je schopen vykonávat funkci. Poslanci a senátoři tedy v souladu s ústavou uvažovali o dočasném odebrání pravomocí hlavy státu, protože to mimo jiné vyžadovala situace po sněmovních volbách. Zároveň měli v rukou potvrzení od lékařů, že Miloš Zeman není schopen svou funkci vykonávat.

Nacher proti Hřibovi

Lídrem kandidátky hnutí ANO pro podzimní komunální volby v hlavním městě bude poslanec a pražský zastupitel Patrik Nacher. Minulý pátek Nachera potvrdil celorepublikový výbor hnutí, který schvaloval i další kandidátní listiny.

Nacher měl vést ANO do voleb i před čtyřmi lety, nakonec strana dosadila do čela kandidátky podnikatele Petra Stuchlíka, který ovšem po necelém tři čtvrtě roku ve funkci opozičního zastupitele v červnu 2019 oznámil, že v politice končí a vrací se zpět do byznysu. Nacher se tak v říjnu…

1_obalka_R28 jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 40 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

1_obalka_R28 jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 40 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na opravy@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte