ANKETA: Co si chcete v létě přečíst nebo co byste doporučili ostatním?
 

Erik Tabery

Můj osobní seznam je letos strašně dlouhý. První pololetí bylo asi pracovně nejnáročnější, co jsem zatím zažil, takže jsem stihl přečíst jen dvě knihy a několik rozečetl. Na dovolenou ale zvolím něco lehčího. Rozpálené léto mám spojené s knihami, které jsou většinou v malých knihovnách na chatách a chalupách – nejčastěji klasické detektivky v levných vydáních. Když je otevřete, nejednou mezi stránkami najdete čtyřlístek či jiný květ a listy jsou zkrabatěné od kapek po koupání. A tenhle svého druhu rituál mi zůstává.

Hodně se ale těším na dvě cíleně zakoupené knihy, které snad budu mít čas si přečíst: Linda H. Davis: Onward and Upward. A Biography of Katharine S. White a Scott Elledge: E. B. White. A Biography. Mám totiž velkou slabost pro časopis The New Yorker a zejména jeho zlatou éru 1925–1955. Přečetl jsem o něm už několik knih, ale tentokrát se chci zaměřit na dvojici, která v této době pomohla vtisknout časopisu výjimečnou tvář – právě na manžele Katharine a E. B. Whiteovy. Tady se totiž propojuje moje další záliba – intelektuální pár.

Katharine S. White prorazila v novinařině v době, kdy to nebylo u žen běžné. A nejenže prorazila, de facto určila výjimečnou kvalitu New Yorkeru. Přiznávali to i její kolegové. Měla obrovský cit pro výběr textů, zejména beletrie a poezie. Jejími editorskými připomínkami procházely povídky takových autorů, jako byl Vladimir Nabokov, John Cheever či…

1_obalka_R26
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 53 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

1_obalka_R26
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 53 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na opravy@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte