32_koule agenda

Návrh, který by měl opět stabilizovat ekonomiku, vrátit Česko mezi země, pro něž jsou podstatná lidská práva, spravedlnost, stát se zemí, o niž nebudou mít spojenci strach, že podléhá vlivu Moskvy nebo Pekingu. Do téhle věty by se asi daly shrnout názory na koaliční dohodu podepsanou minulý týden stranami budoucí vlády. Širší vedení čtyř stran už návrh dohody schválila, čekat se bude na Piráty, u nichž projde schvalování dohody celostranickým referendem. Pokud pirátské referendum dohodu a angažmá ve vládě neschválí, budou čtyři zbývající strany sice jednat od začátku, půdorys dohody ani rozdělení vládních a poslaneckých křesel se ale zřejmě příliš nezmění. Do událostí možná – pokud to dovolí jeho zdravotní stav – zasáhne prezident Miloš Zeman; ten zatím slíbil, že novou Fialovu vládu podpoří. Koalice se domluvila, že do demise Babišova kabinetu 8. listopadu je embargo na zveřejnění celého textu dohody, protože se nevylučují drobné změny. Respekt text získal a ti kdo na něm pracovali, jsou ochotni o zatím tajeném dokumentu mluvit aspoň trochu mimo mikrofon.

Havlovské pojetí

„Podpora demokracie, lidských práv a občanské společnosti je morálně správná, je však také pro náš stát výhodná. V minulosti nám naše lidskoprávní a transformační politika dokázala zajistit místo v centru evropské politiky,“ říká jeden z úryvků na jedné z verzí dohody. O tématu podobnými slovy v minulosti často hovořil pirátský poslanec Jan Lipavský, který by v budoucí vládě měl zasednout do…

1_obalka_R45
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 40 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

1_obalka_R45
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 40 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na opravy@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Jaroslav Spurný

redaktor

spurny.jpg
Přečtěte si více článků od tohoto autora/autorky. Napsal/a jich celkem 3064

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte