Pozadí astronaut Brázda
Pozadí astronaut Brázda
Často hledáte, jak…

Komentáře

Špatné svědomí v politice

Piráti čelí dezinformacím, ale problém je jinde

Jméno Tomáš Kapler zřejmě většině lidí nic neříká, přesto sehrál významnou roli v české politice. Tento řadový pirát v diskusi na Twitteru napsal, že by byl pro vysoké daně za bydlení, a kdo by na ně neměl, musel by do menšího bytu. Během chvíle se kopie tweetu rozprskla po všech sítích, kde ho sdílely stovky lidí, následně ho převzala řada médií a nakonec si smlsnul i Andrej Babiš. Piráti začali ztrácet stoupence a nyní čelí nálepce, že jsou levičáci, kteří budou brát lidem byty. Nic takového nechystají, ale příběh už žije svým životem. Dnes má zkrátka každý příspěvek na sítích potenciál měnit dějiny. Každopádně Piráti ztrácejí a hnutí ANO posiluje. Vydrží to až do voleb?

Milovat voliče konkurence

Piráti jsou skutečně vystaveni mnohem větší dezinformační kampani než jejich konkurenti, ale nemají se na co vymlouvat. Problém není v tom, že o nich někdo šíří lži, ale že je těžké šířit něco pozitivního o jejich kampani. V posledních měsících jako by jim došel dech, kvůli čemuž uvolnili místo nejen jiným opozičním stranám, ale i Andreji Babišovi, který začal diktovat téma kampaně. Co tedy vlastně Piráti a STAN nabízejí?

Jistě, dá se říct, že změnu, protože nejsou Babiš. Ale tohle většině voličů nestačí. Chtějí vědět, jak bude vypadat jejich život, když se dostanou k moci. A i když mají propracovaný program, je nutné v myslích občanů vytvořit obraz, který okamžitě zafunguje. Dnes nic takového není.

„Naše kampaň měla dvě jednoduchá pravidla. Ignorujte Erdoğana a…

Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům.

Odemkněte si všech 41 článků vydání zakoupením předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].