Jméno Tomáš Kapler zřejmě většině lidí nic neříká, přesto sehrál významnou roli v české politice. Tento řadový pirát v diskusi na Twitteru napsal, že by byl pro vysoké daně za bydlení, a kdo by na ně neměl, musel by do menšího bytu. Během chvíle se kopie tweetu rozprskla po všech sítích, kde ho sdílely stovky lidí, následně ho převzala řada médií a nakonec si smlsnul i Andrej Babiš. Piráti začali ztrácet stoupence a nyní čelí nálepce, že jsou levičáci, kteří budou brát lidem byty. Nic takového nechystají, ale příběh už žije svým životem. Dnes má zkrátka každý příspěvek na sítích potenciál měnit dějiny. Každopádně Piráti ztrácejí a hnutí ANO posiluje. Vydrží to až do voleb?

Milovat voliče konkurence

Piráti jsou skutečně vystaveni mnohem větší dezinformační kampani než jejich konkurenti, ale nemají se na co vymlouvat. Problém není v tom, že o nich někdo šíří lži, ale že je těžké šířit něco pozitivního o jejich kampani. V posledních měsících jako by jim došel dech, kvůli čemuž uvolnili místo nejen jiným opozičním stranám, ale i Andreji Babišovi, který začal diktovat téma kampaně. Co tedy vlastně Piráti a STAN nabízejí?

Jistě, dá se říct, že změnu, protože nejsou Babiš. Ale tohle většině voličů nestačí. Chtějí vědět, jak bude vypadat jejich život, když se dostanou k moci. A i když mají propracovaný program, je nutné v myslích občanů vytvořit obraz, který okamžitě zafunguje. Dnes nic takového není.

„Naše kampaň měla dvě jednoduchá pravidla. Ignorujte Erdoğana a…

1_obalka_R29
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 41 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

1_obalka_R29
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 41 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na opravy@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Erik Tabery

šéfredaktor

erik_novy
Přečtěte si více článků od tohoto autora/autorky. Napsal/a jich celkem 2243

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte