Tak tady máme další infekci. Napadá vlasy a šíří se po internetu. Tentokrát žádní netopýři z Wuchanu, ale vlci. Asi z Koreje. Zřejmě tam vznikl vlčí sestřih alias wolf cut. Je to nakažlivá móda na letošní léto. Vyhledávání na Googlu stouplo od loňska o 100 procent. Videa s hashtagem #wolfcut mají na TikToku 250 milionů zhlédnutí. Vlci útočí. Nejčastěji bohužel na nejmladší generaci.

Wolf cut je sestřih, který je vepředu nejkratší a stupňovitě se prodlužuje, nejdelší jsou vlasy vzadu. Je mírně rozcuchaný, takže nositel pak vypadá poněkud divoce – možná ne přímo jako vlk, ale rozhodně jako velmi zuřivé angorské morče. A prostě je to wolf cut.

Nastupuje to rychle. Člověk si jen všechny vlasy nažene do culíku na vršku hlavy a přehodí dopředu. A pak culík upižlá libovolnými nůžkami. A už je na vlka. Existují i sofistikovanější postupy, jak vše doladit a dostříhat a dobarvit a docuchat. Viz miliony tutorialů a videí, které se šíří po síti rychleji než varianta delta.

Jde to na všechny – na kluky, na holky i na všechny ostatní. Je to vlastně skvělý účes pro dobu tekutých genderových identit. Člověk jimi může svobodně procházet a nemusí se ani přečesat.

A jak se to stalo? No prostě znáte mladé. Nemají rozum. Mají nápady. Milují korejský pop. A když si korejský zpěvák jménem Beomgyu dal na sítě fotky s tímhle sestřihem, chtěli ho za minutu všichni Korejci a do druhého dne celý svět. Přidaly se i další celebrity, Miley Cyrus, Barbie Ferreira, Bretman Rock. Staří musí…

1_obalka_R29
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 41 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

1_obalka_R29
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 41 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na opravy@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Karolína Vránková

redaktorka

vrankova_s.jpg
Přečtěte si více článků od tohoto autora/autorky. Napsal/a jich celkem 1333

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte