Ač jsem se chystala trávit tento školní rok v Praze, výbuch covidu – nebo spíš ochota politických vůdců nechat v Česku covid-19 vybuchnout – mi tento plán překazil. A tak se můj nejstarší syn učil pro mě nadbytečné informace typu hlavní města všech amerických států a jména všech prezidentů, a i pár zapamatováníhodných, jako co se dělá na čínský Nový rok, indický svátek Díválí či během ramadánu, a měl příležitost tápat nad tím, co jsme to za rodinu, když neslavíme Díkůvzdání. Když jsme začínali školní rok, čekali jsme, že se všechno v New Yorku, který byl ještě loni touhle dobou světovým epicentrem pandemie, začne zase sypat. Místo toho jsme však po mnoha měsících svědky, jak očkování a přísné dodržování pravidel – včetně roušek u dětí celý den ve školách a školkách – vede k datu, jako je dnešní 19. květen.

Je to den, kdy padá většina omezení a New York, který měl být podle předpovědí mnohých už navždy městem duchů, znovu oficiálně otevřel. Jak strach ustupuje do pozadí, člověk si dovolí pocítit naději a uvědomit si, co všechno městu během uzávěry prospělo. Vybudování venkovních zahrádek, které jsme dřív mohli jen závidět Evropě. Ne ve starém stylu této metropole, kdy v podstatě sedíte osazenstvu vedlejšího stolu na klíně, ale opravdové sezení s rozestupy mezi stoly, zážitek, který i připomíná důstojné stravování. Dodržovaný zákaz mačkání se všude ve městě, kde se dřív pro dav nešlo ani nadechnout. Vymizení agresivních front v obchodech a na poště. Možnost domluvit si…

1_obalka_R21
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 43 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

1_obalka_R21
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 43 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na opravy@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte