Do Dejvického divadla se dá konečně dostat, i když je tak jako všechny ostatní české divadelní scény zavřené. Respektive dají se vidět některá jeho představení. A to díky novému videoportálu Dramox, který dlouhodobě beznadějně vyprodané divadlo nabízí. Služba stojí 299 korun měsíčně, což je sice víc než už zavedené internetové portály nabízející hrané filmy, seriály nebo dokumenty. V případě divadelních představení je ovšem přidanou hodnotou fakt, že víc než polovina z předplatného jde na podporu divadel, jejichž hry a inscenace se na Dramoxu promítají.

Sledovat divadlo na počítači ze záznamu je samozřejmě jen částečnou náhražkou opravdového zážitku, který má jinak divák přímo v sále. Chybí fyzický kontakt s děním na jevišti, vzrušující očekávání, zda všechno poběží, jak má, nemluvě o možnosti zůstat na místě po představení a prodloužit si večer setkáním s aktéry v divadelním baru – což je nepochybně jeden z nejatraktivnějších prvků jakéhokoli živého umění. Nicméně přesun divadel do on-line prostředí má i svou výhodu. Vedle možnosti vidět díla, u nichž je sehnání lístku čirou loterií, se nyní otevírá velká šance zejména pro divadla, která na rozdíl od zmíněných Dejvic neleží v centru divácké pozornosti.

Regionální soubory se na Dramoxu ocitají ve stejné řadě jako scény z hlavního města, čímž mají k publiku mnohem demokratičtější přístup. Ve webovém prostředí rozhoduje pouze kvalita jejich programu, nikoli otázka, jak se po spadnutí opony dostat zpátky domů, který může…

I_obalka_R45_oprava
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 41 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

I_obalka_R45_oprava
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 41 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Jan H. Vitvar

redaktor, Kultura

Jan H. Vitvar
Přečtěte si více článků od tohoto autora/autorky. Napsal/a jich celkem 1800

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte