42-kom
Autor: Ilustrace - Pavel Reisenauer

Opozice zažila první říjnový víkend velkou euforii. Uspěla ve volbách do krajů i Senátu, navíc se jasně ukázalo, že když se spojí při sestavování kandidátek, je úspěch ještě větší. Po oslavném připíjení ale rychle začalo všem docházet, že to těžší opozici teprve čeká. Výroky „musíme spolupracovat“ se pronášejí velice snadno, ale nastavit funkční pravidla oné spolupráce je mnohem náročnější. A aby se to nemuselo probírat teoreticky, ukázaly první povolební dny, že těch nášlapných min čeká na opozici skutečně mnoho. Ty miny si navíc před sebe klade protibabišovský svazek sám.

Má to smysl?

Šéf Senátu za ODS Miloš Vystrčil podpořil před druhým kolem voleb do horní komory parlamentu Iva Valentu, který byl odsouzen za podplácení, kandiduje za Trikolóru a vlastní dezinformační Parlamentní listy. Proti Valentovi přitom kandiduje lidovec. Ve Zlínském kraji se Piráti a ODS domluvili s ANO proti lidovcům v čele s Jiřím Čunkem a Starostům. Kandidát do Senátu za ODS Petr Bendl straší veřejnost, že protikandidátka za Piráty Adéla Šípová odevzdá Česko uprchlíkům. Kandidát za Prahu sobě a KDU-ČSL tvrdě kritizoval konkurentku z ODS Miroslavu Němcovou… Dalo by se pokračovat a všichni se ptají, jestli takhle má vypadat sjednocování opozice.

Aby to nebylo málo komplikované, přidejme další element – sociální sítě. Politici mají možnost on-line sledovat láteření, spílání, žadonění, pranýřování, panikaření svých stoupenců či stoupenců potenciálních partnerů. Budovat za takové…

I_obalka_R42
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 41 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

I_obalka_R42
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 41 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Erik Tabery

šéfredaktor

erik_novy
Přečtěte si více článků od tohoto autora/autorky. Napsal/a jich celkem 2254

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte