Pokud má maďarská vládní strana Fidesz v něčem dlouhodobě úspěch, je to nepochybně snaha o ovládnutí mediálního prostoru. Provládní média a vládní propaganda dnes tvoří přes osmdesát procent maďarského trhu. V červenci se dominance vládních médií ještě rozšířila – lidem z Fideszu se podařilo ovládnout Index, největší a nejvlivnější nezávislý zpravodajský server. Jak se ukazuje, nyní je na řadě poslední velká nezávislá rozhlasová stanice. Od příštího února přijde o svou budapešťskou frekvenci Klubrádió. Maďarské hlavní město tak ztratí jediné relevantní zpravodajské a publicistické rádio. Oznámila to maďarská rozhlasová rada. Klubrádió může o hodnotu 92,9 MHz soutěžit, ale vzhledem k tomu, že rozhlasová rada je ovládnutá Fideszem, je to víc než nejistá sázka.

Oficiálním důvodem jsou přestupky proti licenční dohodě. Podle rozhlasové rady jsou reklamy na Klubrádiu příliš hlasité, vytýká mu také, že vysílání není řádně označené podle doporučeného věku posluchačů. Klubrádió tvrdí, že drobné technické chyby udělalo (a v minulosti řádně zaplatilo všechny pokuty), rozhodně to ale nestačí na odebrání licence. Co se týče druhé výtky, stanice vysílá hlavně zpravodajství a publicistiku, podle jeho vedení není jasné, jak a proč nastavovat věková omezení.

Podezření, že rozhodnutí o odebrání licence je účelové a má vytlačit poslední velkou rozhlasovou stanici na internetové vysílání, se nelze vyhnout. Klubrádió se chce obrátit na soud. Co se týče přetlačování s vládou Viktora Orbána,…

I_obalka_R39
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 40 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

I_obalka_R39
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 40 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Tomáš Brolík

redaktor, Fokus

brolik
Přečtěte si více článků od tohoto autora/autorky. Napsal/a jich celkem 1386

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte