24_znovu-se-sejde-krizovy-stab_jaros

Znovu se sejde krizový štáb

Poprvé od jara se znovu sejde Ústřední krizový štáb. Potvrdil to předseda vlády Andrej Babiš (ANO). Jeho opětovné svolání si kvůli velkému počtu nově nakažených přál ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) i opoziční strany, podle kterých komunikace vlády s kraji nefungovala. Ústřední krizový štáb má ze zákona řídit ministr vnitra, tedy Jan Hamáček. Když se krizový štáb svolal naposledy, první dny jej řídil epidemiolog Roman Prymula. Svolání Ústředního krizového štábu nesouvisí s vyhlášením nouzového stavu.

Hrad musí zveřejnit své platy

Pražský hrad zveřejnil platy svých zaměstnanců. Reaguje tak na nařízení Městského soudu v Praze. Hrad ještě mohl podat kasační stížnost, podle Vratislava Mynáře by nicméně šlo o další zatěžování soudů. Informací se u soudu domáhala Kristýna Bašná, která spravuje portál Platy úředníků. Kancléř Mynář si tak například podle zveřejněných informací ročně přijde na 1,6 milionu korun. Bašná již dříve u soudu neuspěla, výsledek v její prospěch zvrátil Nejvyšší správní soud.

Důvěra v EU se mírně zvedla

Sice to není ani polovina, ale při pověstné české euroskepsi se počítá každé procento. Podle aktuálního průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění důvěřuje Evropské unii 38 procent respondentů, což je nejvíce za posledních jedenáct. let. Na straně druhé ovšem vytrvale roste počet lidí, kteří s EU vyjadřují nespokojenost, dnes je to deset procentních bodů více než před dekádou. Neutrální postoj má…

I_obalka_R39
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 40 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

I_obalka_R39
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 40 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte