News: Tropical Storm Cristobal
New Orleans

Zbývají dva týdny do začátku školního roku a konečně dostáváme přesné instrukce, jak to letos bude vypadat. Měření teploty ještě v autě, následná dezinfekce a odchod v rozestupech ne do jídelny, kde žáci vždy společně zahajovali každý školní den odříkáním přísahy k americké vlajce, ale rovnou do tříd. Roušky na ústech po celý den, opakované umývání rukou a žádný blízký kontakt se spolužáky.

„Už jsi mi, mami, konečně objednala ty měkké roušky?“ ptá se již poněkolikáté dcera a odkazuje na to, že ty jednorázové papírové, které občas během léta musíme dát přes obličej, ji nepříjemně škrábou a nemůže se dočkat měkkých, látkových. Ela se tak strašně těší, až půjde letos do školy, že mezitím zapomněla na to, že ještě před měsícem každý večer fňukala do peřin kvůli tomu, že už jakožto třeťačka nebude moct na školním dvorku jezdit na koloběžkách. To ještě netuší, že koloběžky letos na dvorku asi vůbec nebudou.

Roušky nakoupené samozřejmě ještě nemám. Otevírám počítač a poté, co nacházím dětské bavlněné jednobarevné (nařízení školy), objednám je on-line a novinku hned druhý den hlásím Ele. Když balíček po pěti dnech konečně najde ve schránce, má menší Vánoce. A místo fňukání mi před spaním vypráví svůj plán: „Mami, takže mám pět roušek, každá má jinou barvu. Která barva je podle tebe dobrá na pondělí?“ ptá se a sama si vzápětí odpoví, že na pondělí pro ni sedí žlutá. „Musím si napsat na papír seznam. A mami, nemůžeš mi na tu roušku ušít kapsičku, kam si ten seznam dám, abych jej…

I_obalka_R36_oprava
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 36 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

I_obalka_R36_oprava
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 36 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na opravy@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte