V souvislosti s nadcházejícími oscarovými nominacemi se tento rok, naštěstí, mluví o mnoha talentovaných ženách. Několik z nich má ale paradoxně jistá pojítka k problematickým mužům. Ačkoli se v Americe pořád diskutuje o agresivní „cancel culture“, o tom, jak stačí jediný přestupek a lid internetu a následně i média „vymažou“ provinilce ze světa, zdá se, že jsou i výjimky.

Svým prvním celovečerním filmem Queen & Slim hluboce zapůsobila scenáristka Lena Waithe. Může ale zarazit, že spoluautorem námětu je i zneuznaný spisovatel James Frey, který se v minulé dekádě nechvalně proslavil tím, že své knihy prodával jako memoáry, jenže pak prasklo, že jsou zčásti smyšlené. Kanály dnes evidentně nechodí. Oslavovaná Waithe je také jedna ruka s hercem, producentem a komikem Azizem Ansarim, kterému „vymazání“ hrozilo poté, co jedna znechucená žena zveřejnila podrobný průběh rande s tímto mužem, jež pro ni proběhlo dost nepříjemně. Lena Waithe mu ale dokonce v závěrečných titulcích vyjadřuje poděkování. Osobně mám Ansariho práci moc ráda, ale čekala jsem spíš, že jeho jméno už neuvidím.

Další žena s nesporným talentem je Scarlett Johansson. Herečka se ale rozhodla v rozhovorech o jinak výborném filmu Manželská historie působit nezáviděníhodné stavy publicistům, kteří momentálně lobbují za oscarovou nominaci pro tento film. Opakovaně se totiž zastává Woodyho Allena. Ten s filmem Manželská historie nemá nic společného, ale Johansson s ním v minulosti…

I_obalka
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 40 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

I_obalka
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 40 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na opravy@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte