Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Agenda Vít Rakušan

Nemohu to slíbit

Nový předseda Vít Rakušan chce dovést STAN do vlády. Zatím ale nikdo neví jak.

Sestavit stínovou vládu. Zatáhnout do ní komunální a senátní politiky. Úspěchem v krajských volbách v roce 2020 přesvědčit další menší strany pravého středu, že se vyplatí jít do sněmovních voleb společně s pomocí „dobrého podvozku pro integraci“. To je stručně shrnuto plán, jak chce nový předseda STAN Vít Rakušan dostat svou stranu do příští vlády. Udělat z někdejšího hnutí, jehož lídři sbírali zkušenosti na místní úrovni, dodnes si zcela neosvojili principy „velké“ politiky a které vždy oscilovalo na hraně vstupu do sněmovny, pro vládní stranu ale nebude lehký úkol.

Propagujte značku

„Musíme usilovat o to, abychom byli příští vládní silou,“ prohlásil Vít Rakušan poté, co mu jako jedinému kandidátovi na předsedu dalo v polovině dubna hlas přes devadesát procent stranických delegátů. Po patnácti letech vystřídal Petra Gazdíka, který hnutí jako starosta vesnice Suchá Loz kdysi založil a s krátkou přestávkou dosud vedl.

Po svém zvolení Rakušan oznámil, že se v červnu vzdá starostování středočeskému Kolínu, aby měl na novou misi čas. „Je to jedno z nejtěžších rozhodnutí, které jsem kdy udělal,“ říká Rakušan o svém odchodu z komunálu. „Práce starosty mě bavila, navíc opouštím komfortní zónu, je to osobní risk.“ Jeho Změna pro Kolín uspěla poprvé v roce 2010, po korupční aféře ODS, a Rakušan se coby lídr její kandidátky stal starostou. V následujících volbách (2014 a 2018) ho voliči odměnili ziskem více než šedesáti procent hlasů.

„Na rozdíl od zavedených stran…

I_obalka_R17
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 37 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

I_obalka_R17
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 37 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte