Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Politika Komentáře

Stanice NATO

Pražskému primátorovi Zdeňku Hřibovi (Piráti) rozhodně nelze upřít, že by nedokázal zaujmout. Minimálně minulý týden se mu to podařilo vrchovatě, když z reproduktorů v metru promlouval čtyřikrát do hodiny k obyvatelům a návštěvníkům metropole. Hřib přitom neměl ambici vystřídat hlasatele známé výzvy „ukončete nástup, dveře se zavírají“, přišel s politickým sdělením.

„Dnes je to dvacet let od doby, kdy jsme vstoupili do Severoatlantické aliance – NATO. Byl to jeden z klíčových kroků, prostřednictvím kterého jsme potvrdili naše směřování na Západ a posílili svou obranyschopnost,“ deklamoval v češtině i angličtině. Na Pražském hradě a v Černínském paláci v tu samou chvíli probíhaly pod záštitou prezidenta a ministra zahraničí oslavy dvacetiletého členství v Severoatlantické alianci. Byli sezváni vážení hosté, zazněly projevy a těm, kdo se o náš vstup do NATO zasloužili, byly rozdány medaile. Vše mělo jasná pravidla, nic nepředvídatelného, kdo se tomu chtěl vyhnout, lehce mohl. Pražskému metru a Hřibově opakované připomínce se ale vyhnout v podstatě nešlo, politický projev nikdo nečekal a mohl se jím cítit zaskočen. Věc vyvolává obecnější otázku, zda mají taková prohlášení ve veřejném prostoru zaznívat. A jestli ano, tak jaká.

Představme si, že příštím primátorem by byl zvolen například Tomio Okamura a z tlampačů podzemky by deklamoval svoje nenávistné teze. Nebo nemusíme jít hned do extrému – co kdyby prostě jen nějaký politik u moci přeříkával body programu své strany?…

I_obalka_R12_Oprava
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 40 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

I_obalka_R12_Oprava
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 40 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Ondřej Kundra

zástupce šéfredaktora

kundrao
Přečtěte si více článků od tohoto autora/autorky. Napsal/a jich celkem 1679
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte