Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Společnost Fokus

Slib z časů Nagana

Praha znovu řeší mobilní signál v metru, ale jde na to podezřele složitě

26A_jaros
Autor: Milan Jaroš

Dozorčí rada pražského dopravního podniku bude v únoru a v březnu opět řešit zakletou otázku, jak dostat do metra mobilní síť. Na výběr jsou tři varianty – normální LTE signál od operátorů, městská wifi, nebo kombinace obojího. Primátorka Adriana Krnáčová opatrně naznačuje, že jasno by mohlo být do letních prázdnin.

Po letech otálení je tu tedy šance, že by pod zemí šlo s mobilem provádět totéž co na ulici nebo v kavárně – nejen volat a psát esemesky, ale i stahovat maily či streamovat videa. A to i v tunelech. Věc má ale i tentokrát háček, kvůli kterému hrozí, že Pražané nedostanou úplně ideální službu.

Dvacet let poté

Když Hospodářské noviny chtěly minulý týden přiblížit čtenářům, jak vypadala doba před dvaceti lety v době hokejového triumfu v Naganu, narazily na plno zapomenutých vzpomínek – na tajné sponzory ODA, na úvahy o Nobelově ceně pro Michaela Jacksona nebo na čtrnáct oscarových nominací pro Titanic.

Z archivu vyskočil také článek o zavádění signálu do pražského metra. Mobily tehdy byly relativní novinkou, v celé zemi bylo sotva 200 tisíc mobilních čísel. O signálu v metru, a dokonce i v tunelech už ale mluvil jak dopravní podnik, tak operátoři. Nicméně zůstalo jen u řečí. Zatímco ve Varšavě, Paříži nebo Buenos Aires už v tunelech signál je, v Praze data pořádně neběží ani ve stanicích.

Operátoři by signál v metru zaplatili ze svého, ale dopravní podnik chce ještě něco na oplátku.

Tweetni to

Pražský dopravní…

Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 38 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel, přihlaste se.
Čtěte již teď v našich aplikacích
App Store Google Play Amazon
I_obalka_R07
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 38 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Jiří Nádoba

redaktor, fokus

nadoba
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte