Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Politika Agenda

Česko

White Rhinoceros
Autor: Minden Pictures, Profimedia

Severní bílí nosorožci jsou na pokraji vyhynutí, ale jejich šance udržet se na planetě jsou o něco vyšší. Zoologická zahrada ve Dvoře Králové informovala, že podle nové studie má lidstvo k jejich záchraně dostatek genetického materiálu. Na planetě už jsou naživu jen dvě samice tohoto druhu, žijí v keňské rezervaci Ol Pejeta. Vědci v červenci vyvinuli embryo nosorožce a umělé oplodnění tak stále zůstává reálnou možností.

Praha

Berlín a Kodaň ano, Airbnb ne

Nová pražská koalice sestavená z Pirátů, Prahy sobě a Spojených sil pro Prahu (TOP 09, STAN a KDU-ČSL) ve středu představila svůj program na následující čtyři roky. Slibuje stavbu silničních okruhů a čtvrté linky metra, stavět se má i na opuštěných plochách v širším centru města, mezi další priority patří oprava bytového fondu a víc peněz učitelům. V dokumentu nová koalice uvádí, že Praha pod jejím vedením by měla „snést srovnání s Berlínem, Kodaní či Barcelonou“.

U západoevropských měst se také nové vedení inspiruje, co se regulací krátkodobých pronájmů skrz Airbnb týče. Má v plánu zvýšit poplatek za návštěvníka a noc, který by musel pronajímatel hradit, a jako krajní prostředek je ve hře i omezení počtu dní v roce, kdy by mohli majitelé své byty takto nabízet – Piráti mluví o limitu šedesáti dnů.

Senát

Předseda stále není

Senátní kluby se zatím nedohodly na tom, kdo bude příští hlavou horní komory tuzemského parlamentu. V Senátu platí pravidlo, že…

I_obalka_R46
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 38 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

I_obalka_R46
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 38 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte