Touha dozvědět se, co se děje v zákulisí Trumpova vládnutí, je podle všeho neukojitelná. Nejnovější knihy Boba Woodwarda Fear: Trump in the White House (Strach: Trump v Bílém domě) se za první den prodalo 750 tisíc výtisků. To je americký rekord. K tomu je dobré nezapomínat, že legendární novinář, proslulý odhalením aféry Watergate, není první, kdo pohled do okolí nejrozporuplnějšího moderního amerického prezidenta nabízí. Se svou verzí již přišel novinář Michael Wolff v (i česky vydaném) bestselleru Oheň a hněv, bývalý šéf FBI James Comey i vyhozená poradkyně Omarosa Manigault Newman. Obraz Trumpova vládnutí, který z knih vystupuje, si je natolik podobný, že nemůže být vylhaný nebo vymyšlený. Titul Woodwardovy knihy ho vystihuje dokonale. Z prezidenta jde strach.

Samozřejmě že Woodward je z novinářského hlediska úplně jiná váha než ostatní autoři. Wolff má trochu pověst kontroverzního bulvaristy. Comey je bývalým státním úředníkem, který popisuje svou osobní zkušenost a nesnaží se rekonstruovat celistvý obraz. Omarosa, bývalá Trumpova kolegyně z televizních show a členka jeho politického týmu, je v podstatě ze stejného kadlubu jako prezident a po nuceném odchodu z Bílého domu chce především nastartovat další kapitolu své kariéry mediální celebrity.

Woodward naopak postupuje metodicky, chladně a neúprosně. Jeho kniha stojí na rozhovorech se zhruba dvěma stovkami lidí z Trumpova okolí, jejich poznámkách, deníkových záznamech. Rozhovory jsou nahrávány…

I_obalka_R38
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 37 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

I_obalka_R38
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 37 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Jiří Sobota

redaktor, zahraničí

sobota2
Přečtěte si více článků od tohoto autora/autorky. Napsal/a jich celkem 1854

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte