Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Společnost Fokus

Kuřákův bolehlav

Slitujte se a už mě nemučte. Není to tak dlouho, co se zavedl konec kouření v kavárnách a restauracích. Změnilo mi to život poměrně výrazně, protože coby kuřák jsem téměř přestal do kaváren chodit. Občas tam člověk musí pracovně a zjistí, že ve městech se žádná apokalypsa neodehrává. Ve většině podniků vůbec nechybím, mají tam dokonce více hostů než předtím. Hned na první pohled přibylo v podnicích žen, které evidentně oslavují fakt, že nebudou muset doma veškeré své oblečení hned po svlečení vhodit do pračky, protože načichlo kouřem. Tak už to neměňte, byl by to zbytečný chaos.

Chci předeslat, že na mě nefunguje jediný racionální argument. Mám tabák rád, takže vyjádření nadšených lékařů, jak po roce máme méně pacientů, na mě funguje stejně přesvědčivě, jako když dítěti řeknete, že si nemá dát bonbon, ale zeleninku. To vlastně není dobrý příměr, dítě ještě netuší, že si ubližuje, já ano. Změnu si ale přála většina společnosti, evidentně je spokojená, nevadí jí absurdnost situace, kdy nás stát vychovává a nutí nám „správný“ životní styl, i když pobýváme v soukromých (myslím tím z vlastnického hlediska) prostorech. Tak to prostě nechme.

Tohle je výkřik muže, který ví, že jeho čas minul.

Tweetni to

Napadají mě pochopitelně zákeřné námitky, či spíše výmluvy. Pokud někdo tak moc dbá o mé zdraví, až mi zakazuje kouřit v přítomnosti jiných lidí, jak může strpět auta ve městě? Naprosto nepochybně také mému zdraví více škodí Okamurova SPD… Trh…

Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 41 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel, přihlaste se.
Čtěte již teď v našich aplikacích
App Store Google Play Amazon
I_obalka_R17
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 41 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Erik Tabery

šéfredaktor

erik_novy
Přečtěte si více článků od tohoto autora/autorky. Napsal/a jich celkem 1905
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte