Advent je čas rozjímání. A také my přinášíme adventní poselství. Je to poselství naše a pánského vánočního romperu.

Co to je? Věc, pro niž čeština zatím nenašla dostatečně divné slovo. Kombinéza pro muže, která ovšem nejvíc ze všeho připomíná něco pro batolata. Je složená z košile a šortek spojených k sobě, takže chce-li si člověk sednout na WC, musí se nejdřív svléknout. To je jen jedna z mnoha nevýhod tohoto oblečení. Výhoda je oproti tomu především jedna – nositel romperu získává okamžitě pozornost všech. Je-li to navíc romper vánoční s motivem santových ponožek, světýlek a (nebo) balíčků, je o čem mluvit celý večer. A protože advent je čas smíření, na trhu je i romper s motivem chanukového svícnu. Každý může být betlémskou hvězdou večera.

Advent je čas velkých příběhů. A příběh romperu takový je. Čtyři přátelé nechtěli totiž nic menšího než revoluci v pánském oblečení, nový typ oděvu „vtipný a slušivý, který by zároveň neznamenal kompromis, co se týče komfortu a flexibility“. A dali světu romper. Splnili tak, kupodivu, sen mnoha mužů – když letos na jaře pro svůj produkt RompHim vybírali peníze na Kickstarteru, za dva dny získali 136 tisíc dolarů, třináctkrát víc, než původně chtěli. Není to snad dostatečně velký příběh? Skoro stejně velká byla pak protiromperová kampaň plná zášti. Zatímco fanoušci posílali na sociální sítě skupinové snímky v romperech v baru a na pláži, odpůrci přidávali hejt za hejtem. „Jestli někdy uvidím kámoše v tomhle, tak mu dám jednu pěstí.…

I_obalka_R49
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 39 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

I_obalka_R49
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 39 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na opravy@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Karolína Vránková

redaktorka

vrankova_s.jpg
Přečtěte si více článků od tohoto autora/autorky. Napsal/a jich celkem 1317

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte