Je to už pár let, co se jednou začas sejdu s přáteli, dáme si pivo a druhý den ráno se účastníme běžeckého závodu v nějaké části státu a potom si dáme pivo. Běží se v horách nebo na pláži, bahnem nebo vodou.  Běháme ve štafetě, dnes mě čeká nejtěžší úsek, který začíná prudkým kilometrovým výstupem na kopec skrz gigantickou kolonii kaktusů. Běžet mezi kaktusy mi pomáhá zapomenout i na takzávažné věci, jako jsou dnešní výsledky voleb do Parlamentu ČR. Je to dost očistný příběh, něco takového, jako když Burroughs běhal v Maroku mezi rostlinami konopí. On si potom z těla stíral hašiš, já si z těla budu stírat krev a trny.

Z kopce se pak řítíme velkou rychlostí po kamenité prašné cestě a v hlavě se mi rodí příjemný pocit. Je to takové lehké vznášení se vlastního vědomí nad kamenitou materií. Už jsem několikrát zakopnul. Zakopnutí je přízrakem každého běžce. Ráno u konce druhé etapy někdo upadl přímo na probíhajícího psa.

Dostávám se dolů z hory a blíží se část cesty, která vede bahnem. Je zvláštní, kde se tady vzalo, v oblasti už tři měsíce nepršelo. Když se přebrodíme, chlapík přede mnou si stěžuje, že mu bahnosežralo botu. Náhodný kolemjdoucí se zouvá a půjčuje mu svoji. Muž pokračuje dál s každou botou jinou. Náhodný kolemjdoucí se zamyšleně dívá na svoji jednu botu.

Dál pokračujeme v prachu a kamení cesty a předbíhají mě tři mladé ženy a poté mladý černý muž s mobilním telefonem v ruce. Jako bílý starý muž bych si měl na prchajícího muže stěžovat, že je lepší než já…

I_obalka_R44
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 36 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

I_obalka_R44
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 36 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte