Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Společnost Dopis z…

Dopis z Belgie

Kung-fu škola v srdci arabského Bruselu

Shaolin Kung Fu Club In South Wales
Autor: Profimedia, Zuma Press - Archive

V Bruselu pracuji pro Evropský parlament, s žertem dodávám, že bohužel nikoli jako člen ochranky, což by se mi vzhledem k mé vášni pro kung-fu líbilo. Náročná práce v politických kuloárech si ale pochopitelně vyžaduje kompenzaci v podobě řádného fyzického a bojového tréninku, takže jsem ihned začal hledat adekvátní kung-fu školu.

V Praze jsem dříve několik let cvičil jihočínský styl chung-ťia, tak jsem se vydal hledat tímto směrem. A v Bruselu narazil na jedinou školu podobného stylu: „Tygří drápy“ mistra (sifu) Saida Belabeda, původem z Alžírska. Škola je umístěná uprostřed arabské čtvrti Koekelberg sousedící s Molenbeekem, což byl, jak známo, domov teroristů, kteří vloni a předloni útočili v Paříži a Bruselu. Ale uvedeno na pravou míru: čtvrť je pro místní obyvatele, návštěvníky a chodce zcela bezpečná. Jen vzezřením svých obchodů a lidí na ulici více připomíná Marrákeš než hlavní město EU.

Žáci mé kung-fu školy jsou až na výjimky arabského původu. Na vině však podle mě není neochota mistra a žáků mezi sebe přijímat nearabské Belgičany, ale spíše určitá odtažitost, kterou mohou „domorodci“ vůči tomu „arabskému“ podniku mít. Pochopil jsem to z některých rozhovorů se svými belgickými přáteli: koukali na mě dosti udiveně, když jsem jim sděloval, kam že to vlastně chodím.

Jsem si ale jistý tím, že znalci kung-fu a stylu chung-ťia hned pochopí, že tato škola je velká příležitost bez ohledu na to, jaké je její osazenstvo. Mistr Said Belabed je totiž přímým žákem…

Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 39 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel, přihlaste se.
Čtěte již teď v našich aplikacích
App Store Google Play Amazon
I_obalka_R30
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 39 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte