A jako akné. B jako baldachýny (ano, ty krásně visící tukové záhyby). C jako celulitida, D – divné zuby, E – exém, F – fleky. M jako miluju. A teď pěkně znovu od začátku. Tohle je abeceda pozitivního smýšlení o svém těle. Body Positivity, zkráceně BoPo, znamená přijmout a snad si i oblíbit a milovat všechno, co jsme kdy považovali za své nedostatky. V myšlení BoPo ovšem nic takového neexistuje.

Nedávná studie Královské společnosti pro mentální zdraví zjišťovala, jak sociální sítě působí na psychiku mladých lidí. Instagram je podle ní zabiják sebevědomí a vnímání vlastního těla. Není až tak divu – i zde jsme již referovali o tom, jak se dívky světa fotí, aby ukázaly, že se jejich pas schová za papír velikosti A4, a předhánějí se, která má větší mezeru mezi stehny. Jenže ne každý ji má. A Instagram už nechce ruinovat lidem sebevědomí, jak několikrát deklaroval. Má rád každého – i když se mu stehna dřou o sebe při každém kroku. Stal se tedy hlavní platformou Body Positivity.

Visí tu statisíce fotek s hashtagy #BoPo či #Bodyacceptance. Momentálně třeba také #Loveyourhipdips, tedy miluj své tukové polštáře na bocích – právě boky a pěkně vypouklá břicha jsou teď největším (někdy doslova) hitem Instagramu. Jako vše v popkultuře, i tohle je práce mnoha celebrit, zejména těch méně standardních. Za všechny Lena Dunham, autorka a představitelka hlavní role v generačním seriálu Girls, která se na začátku roku objevila na obálce časopisu Glamour. V šortkách a bez zásahu…

I_obalka_R29
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 40 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

I_obalka_R29
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 40 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Karolína Vránková

redaktorka

vrankova_s.jpg
Přečtěte si více článků od tohoto autora/autorky. Napsal/a jich celkem 1258

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte