Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Kultura Kultura

Miluj své akné

A jako akné. B jako baldachýny (ano, ty krásně visící tukové záhyby). C jako celulitida, D – divné zuby, E – exém, F – fleky. M jako miluju. A teď pěkně znovu od začátku. Tohle je abeceda pozitivního smýšlení o svém těle. Body Positivity, zkráceně BoPo, znamená přijmout a snad si i oblíbit a milovat všechno, co jsme kdy považovali za své nedostatky. V myšlení BoPo ovšem nic takového neexistuje.

Nedávná studie Královské společnosti pro mentální zdraví zjišťovala, jak sociální sítě působí na psychiku mladých lidí. Instagram je podle ní zabiják sebevědomí a vnímání vlastního těla. Není až tak divu – i zde jsme již referovali o tom, jak se dívky světa fotí, aby ukázaly, že se jejich pas schová za papír velikosti A4, a předhánějí se, která má větší mezeru mezi stehny. Jenže ne každý ji má. A Instagram už nechce ruinovat lidem sebevědomí, jak několikrát deklaroval. Má rád každého – i když se mu stehna dřou o sebe při každém kroku. Stal se tedy hlavní platformou Body Positivity.

Visí tu statisíce fotek s hashtagy #BoPo či #Bodyacceptance. Momentálně třeba také #Loveyourhipdips, tedy miluj své tukové polštáře na bocích – právě boky a pěkně vypouklá břicha jsou teď největším (někdy doslova) hitem Instagramu. Jako vše v popkultuře, i tohle je práce mnoha celebrit, zejména těch méně standardních. Za všechny Lena Dunham, autorka a představitelka hlavní role v generačním seriálu Girls, která se na začátku roku objevila na obálce časopisu Glamour. V šortkách a bez zásahu…

Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 40 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel, přihlaste se.
Čtěte již teď v našich aplikacích
App Store Google Play Amazon
I_obalka_R29
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 40 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte