Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Politika Komentáře

Budoucnost s ANO

Jak dnešní politická krize ovlivní příští vládu?

Je pochopitelné, že momentálně žijeme především složitou atmosférou ve vládě a ústavní krizí, do které díky Miloši Zemanovi možná míříme. Je ale dobré myslet i na budoucnost, tedy jak tohle všechno ovlivní příští vládu. A dopady mohou být opravdu zásadní.

Rozsudek nad Babišem

Politická proklamace, že „koalice se skládají až po volbách“, je sice otravná, ale pravdivá. Dlouhodobé předpovědi v tomto směru nemají většího smyslu, protože nevíme, jak voliči rozhodnou. Vždy ale platilo, že větší hybnou silou je touha ve vládě být než nebýt. A je to logické.

Zatím netušíme, jestli dnešní aféry nějak pohnou s preferencemi hnutí ANO. Příklady z minulosti ukazují, že setrvačnost voličského chování je vždy velká a navíc má Andrej Babiš k dispozici vlastní média, která mu mohou pomoci v odrážení kritiky.

Situace se ale mění pro ostatní strany. Je možné, aby po tak velké energii, kterou nyní ČSSD, KDU-ČSL, STAN, TOP 09 a ODS vynakládají na odhalování špatností Andreje Babiše, s ním tyto strany zasedly v příští vládě? Navíc když by tam byl v roli premiéra? (Pokud by přepustil tento post někomu ze svého hnutí, je to fakticky to samé.)

Těžko. To, co se odehrálo minulý týden v parlamentu, nebyla běžná kritika. To byl soud s hnutím ANO. Tvrdý, nekompromisní a v obžalobě nešlo o nic menšího než o to, jestli je toto hnutí demokratické, či nikoli. Z příspěvků poslanců i ze závěrečného hlasování je patrné, že zbytek politické scény Andreje Babiše a jeho kolegy za demokraty…

Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 41 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel, přihlaste se.
Čtěte již teď v našich aplikacích
App Store Google Play Amazon
I_obalka_R20
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 41 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte