jan rejzek, 26.8.2013
Jan Rejžek • Autor: Matěj Stránský

Tato rubrika milého Respektu zřejmě mele z posledního, když se obrátila i na mě, provařeného skandalistu, který během kariéry hudebního kritika v dávné Melodii rozhodně nesjednocoval, jak zní představa o poslání muže na Hradě, ale vždycky polovinu národa recenzemi rozběsnil.

Ale pozor. Ke kandidatuře mám kvalifikaci! Veřejnost zřejmě pozapomněla, že jsem od června 1990 do rozpadu federace působil v sekci vnitřní politiky v Kanceláři prezidenta republiky Václava Havla, takže něco málo o fungování toho úřadu vím. Nikdy nepřestanu být osudu vděčný, že jsem směl být kolegou lidí formátu Pavla Tigrida, Ivana Medka, Jiřího Křižana, Ladislava Kantora, Věry Čáslavské, Oldřicha Černého, Miroslava Macáka, Michaela Žantovského, Petra Oslzlého či Karla Schwarzenberga. Takže bych v první řadě navázal na dávnou skvělou dělnou atmosféru a pokračoval v betonování základních pilířů našeho státu, což je členství v NATO a v EU. A žádný Číňan ani Rus by mi do baráku nesměl páchnout.

Kdyby to jinak nešlo, zavedl bych dekrety.

Tweetni to

Navíc, ještě předtím, než se vydal na cesty po vlasti Michal Horáček, taky jsem opět začal po zemi jezdit s poslechovými pořady. Mluvím s lidmi, znám jejich životní trápení, jen jim otevřeně říkám, že bych pro ně nemohl na rozdíl od slibotechen minulých prezidentů udělat nic. Ať se sami snaží! A k tomu hraji na výjezdech Herky, Zrní, Milli Janatkovou, Vlastu Třešňáka, Benjamina Clementina, Leonarda Cohena či nové Rolling Stones a…

I_obalka_R18_oprava2
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 43 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

I_obalka_R18_oprava2
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 43 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte