Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Politika Fokus

Ukažte mi okamžitě ty fotky

Rekonstrukce: Proč se zvrtla zpravodajská operace v Chovancově ulici

MILAN CHOVANEC, ministr vnitra, TOMÁŠ TUHÝ, policejní prezident
Jen tak to nenechám. (Zleva Milan Chovanec a Tomáš Tuhý) • Autor: ČTK

Ministr vnitra Milan Chovanec je stále přesvědčen, že ho možná sledovali agenti Vojenského zpravodajství, a zvažuje svolání nové schůzky u premiéra. Ministr obrany Martin Stropnický sledování popírá a za ním stojí i poslanecká komise, která kontroluje práci Vojenského zpravodajství. Do vysvětlení události, při níž ochranka ministra vnitra zadržela kousek od Chovancova služebního domu fotografujícího agenta armádní tajné služby, jsou dnes v Česku zapojeny asi dvě desítky lidí, včetně šéfů tajných služeb, policejního prezidenta, poslanců a ministerského Výboru pro zpravodajskou činnost. Z kuloárních informací je cítit obava, že věc hrozí mezinárodní ostudou.

Zavolejte šéfa

Informace o události i událost sama jsou klasifikovány jako přísně tajné a oficiálně se dozvíme jen minimum. Respektu se ale podařilo z řady rozhovorů a indicií poskládat příběh, jehož věrohodnost nám potvrdilo několik zdrojů.

První březnový den vyslalo Vojenské zpravodajství (VZ) mladého, ale poměrně zkušeného operativce na jednoduchou misi. V Praze 6, v oblasti, v níž sídlí několik velvyslanectví, měl pořídit fotografie. Čeho a proč nevíme. Mladý muž byl vybaven legendou i krycími doklady. Kdyby ho někdo náhodou kontroloval, měl se vydávat za studenta architektury, který se snaží nafotit detaily nutné pro svou magisterskou práci. Nikdo z VZ ale netušil, že mladý muž se kvůli svému úkolu bude zároveň pohybovat blízko vily ministerstva vnitra, kterou používá Milan Chovanec.

Při fotografování…

Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 43 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel, přihlaste se.
Čtěte již teď v našich aplikacích
App Store Google Play Amazon
I_obalka_R12
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 43 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte