Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Politika Editorial

Bohuslav Sobotka pod tlakem

Rozhovor Erika Taberyho s českým premiérem najdete v novém vydání Respektu

Bohuslav Sobotka
Autor: Milan Jaroš

„Zdá se mi, že ten výrok prezidenta o zastřelení předsedy vlády jako nejlepším řešení pro ty, kdo nesouhlasí s mojí politikou, zapadá do kontextu útoků White Media a fašistů, kteří organizovali demonstraci přímo před mým bytem. Prostě pan prezident se do toho takovým zvláštním způsobem zařadil a mě by nikdy nenapadlo, že v téhle sestavě jednou najdu prezidenta republiky,“ říká mimo jiné v rozhovoru pro Respekt český předseda vlády Bohuslav Sobotka.

I_obal_R05_2016

Reklama
Reklama
Reklama

Pozice českého premiéra dnes skutečně není nejklidnějším pracovním místem. Prezident Miloš Zeman svému někdejšímu stranickému kolegovi evidentně vyhlásil válku (a to bez ohledu na zmínku o kalašnikovu), nejen na jeho soukromí útočí neonacisté, výrazně se svými postoji k Evropské unii liší od svých kolegů z Visegrádské čtyřky, koaliční partner vedený Andrejem Babišem už evidentně rozjíždí předvolební kampaň, a kromě toho všeho musí premiér ještě uklidňovat Západ, že tady znovu nevzniká nacionalistický a nepřátelský Východ, respektive že do něj Česko nepatří.

Jak se Bohuslav Sobotka chystá čelit všem těmto výzvám, si můžete přečíst v rozhovoru.

Rozhovor s premiérem o hrozbě kalašnikovem a možném konci EU

Vážené čtenářky, vážení čtenáři,
inspirativní čtení vám přeje

Erik Tabery

šéfredaktor

Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte