Pozadí astronaut Brázda
Pozadí astronaut Brázda
Často hledáte, jak…

DŮM

Architekti ze studia Kogaa uvažují jako řada architektů nastupující generace – nejde jim o design, ale o řešení problémů měst, míst, budov. Například jedné opuštěné likérky. Právě ze staré palírny v Brně vznikl podle jejich strategického plánu sociální reaktor Distillery, prostor pro práci, setkávání a kulturu. Architektura je to základní, vlastně jen očištění a nové funkční rozdělení budovy. Kogaa považují za svůj přínos spíš celý koncept, který by se mohl využít i při oživení dalších industriálních staveb. Distillery (plus asi 25 dalších budov) je možné navštívit tento víkend v rámci projektu Hurá dovnitř! u příležitosti Dne architektury. Více na 
Úvodní stránka
">www.denarchitektury.cz.

ČLOVĚK

„Den bez aut, náměstí bez kašny… lidstvo bez rozumu… )-:“

Příspěvek na Facebooku Budějcká Drbna. České Budějovice jsou rozpolcené. Architekt Jan Šépka zakryl Samsonovu kašnu na náměstí svojí instalací, část obyvatelstva je nadšená a část zděšená. Napětí snad pomine tento víkend, až bude Samson zase odkryt.

VĚC

Designér René Šulc má za sebou řadu návrhů pro české firmy. Technicky jsou jeho věci dotažené, tvarově očištěné, uživatelsky jednoduché – ať jsou to hole, světla, křesla či hračky. Deset let svého studia Inveno slaví výstavou, v galerii Kvalitář v Praze je možné vidět jeho nejlepší kusy. Včetně novinek, jako je závěsné světlo…

Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům.

Odemkněte si všech 40 článků vydání zakoupením předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Vyberte si délku předplatného


II. Vyberte si něco navícZadejte své údaje a zvolte způsob platby

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. >>

Předplatné se uzavírá na dobu neurčitou.

V případě, že potřebujete daňový doklad, chcete objednat předplatné do zahraničí nebo byste například chtěli předplatné posílat na jinou adresu jako dárek, přejděte na e-shop Economie.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den od 7.30 do 17.00).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].

Předplaťte si Respekt

Získáte přístup ke všem 40 článkům z tohoto vydání a také do všech vydání od r. 1990.