Gucci Mane Welcome Home Concert
Jsem svoje jediná konkurence. • Autor: WireImage

Odseděl si rok a půl za nedovolené držení střelné zbraně a další incidenty. Když ho na konci května propustili, ohlásil se hned následující den skladbou 1st Day Out Tha Feds. „Hodně lidí se mě bojí a já jim to nemám za zlý,“ deklamuje zde rapper, jehož kariéra je lemována neuvěřitelnými historkami, eskapádami z drogového byznysu a pobyty za mřížemi.

Atlantský hudebník Gucci Mane totiž jako jeden z mála připomíná, že hip hop se před čtyřmi dekádami zrodil coby pouliční hnutí ze špíny ghetta a rappeři se dlouho honosili imagí drsných renegátů. Zatímco většina rapu se přizpůsobuje standardům hudebního průmyslu a sbližuje se s popem, život Gucciho Manea připomíná legendu plnou příhod o potyčkách se zákonem. Kupodivu do něj stihl vtěsnat i nahrávky, v nichž o tom vypráví a kterých je schopen vydat i několik za měsíc.

A nejnovější z nich, jež vznikla v prvním týdnu po propuštění, mu konečně pomohla dostoupat na špici. Album Everybody Looking vybojovalo na začátku srpna druhé místo v americkém žebříčku. „Pokaždé když to vypadalo, že udělá díru do světa, zase něco provedl a musel se vrátit do vězení,“ rekapituluje dosavadní kariéru jeho manažer Todd Moscowitz.

Ke kořenům

Napadení fanouška, nedovolené držení zbraní a drog, porušení probačního plánu; to jsou některé z přestupků, za které se Gucci Mane dostal před soud či do vězení. A pro kultovní status a obdiv mladé generace tvůrců jsou stejně důležité jako hudba. Svým rytmickým stylem i příběhem připomíná…

I_obalka_R34_2016
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 43 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

I_obalka_R34_2016
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 43 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na opravy@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte